ua

Мовні картки для вивчення іноземної мови

Andrei Kuzmin / 02 Jul

Мовні картки для вивчення іноземної мови є найпростішим і найпоширенішим методом самонавчання. Одна сторона має важке слово, а інша сторона має свій сенс або переклад.

Після складання колоди карт ви починаєте дивитись на карти, поступово відкладаючи те, що ви вже дізналися, поки не дізнаєтеся всю колоду.

Після запам'ятовування близько 10 000 нових слів і використання їх у мовній практиці, я можу написати історію про моєму процесі, який, я сподіваюся, допоможе вам пройти той самий шлях з максимальною ефективністю, у короткий час і з меншою кількістю помилок.

По-перше, я поставив собі за мету вивчити 500 найбільш часто використовуваних слів англійською мовою та знайшов статистику найбільш часто використовуваних слів, складених на основі досліджень.

Склавши список цих слів, я почав створювати паперові мовні картки, розділити їх на колоди і навчитися їм.

Коли ціль була досягнута, я зрозуміла, що за гідне знання англійської мови потрібно знати щонайменше 5000 різних слів.

Очевидна неможливість використання кількох тисяч паперових карток підштовхнула мене до розробки зручної мобільної програми для цієї мети.

Для досягнення максимального результату необхідно було визначити ключові функції. Тому перед початком розробки програми я склав повний перелік функцій і необхідних інструментів:

 1. Можливість створювати та зберігати необмежену кількість карт
 2. Архів для зберігання та аналізу обсягу вивченого матеріалу
 3. Можливість завантажувати будь-які дані з текстових документів за допомогою автоматичного створення карт для створення власного навчального матеріалу
 4. Автоматичне висловлення всіх карток у потрібному порядку, з регульованою частотою повторення та функціями використання аудіопрогравача для прослуховування досліджуваного матеріалу в будь-який час
 5. Створення тематичних баз даних з різних аспектів життя
 6. Створення ярликів із зображеннями для створення асоціацій із зображеннями
 7. Експлуатація без Інтернету та в режимі польоту
 8. Cloud storage для всіх важко запам'ятовуються слів
 9. Простота використання
 10. Настроювані щоденні вправи для запам'ятовування слів
 11. Повідомлення про заплановані вправи
 12. Настроюваний порядок сортування слів
 13. Передача карт в базах даних
 14. Можливість одночасно вивчати будь-які іноземні мови та декілька мов

Визначивши цілі, я почав активно створювати новий продукт.

Маючи мало досвіду розробки додатків для операційної системи Android, я почав працювати над першою версією LingoCard для свого смартфона, і через пару місяців була готова перша мобільна програма з мовними картками та одна база даних (одна колода карт). Щоб розробити більш складні інструменти, я почав обговорювати варіанти впровадження з професійними розробниками, яких я знав. Хлопцям сподобалася моя ідея, і в результаті до проекту приєдналися ентузіасти. Після впровадження наших ідей ми вирішили не зупиняти та розробити ще кілька унікальних інструментів для двох операційних систем: Android і iOS. Ми безкоштовно розмістили наше додаток у Google Play та Apple Store.

Мовні картки

Протягом декількох місяців десятки тисяч людей у ​​всьому світі почали використовувати наші додатки без будь-яких зборів, ми отримали багато подяків, послань-помилок-листів та пропозицій щодо вдосконалення продукту, для якого ми знаходимося. вдячний У результаті ми маємо велику кількість завдань та нових ідей.

Потрапляючи в мовне середовище, виникає розуміння необхідності можливості швидко формулювати пропозиції. Це розуміння речень і основних фраз, що робить ваше мовлення прийнятним для спілкування та швидкого перекладу. Тому було вирішено складати картки з пропозиціями, фразами та ідіоми. Тепер у наших програмах можна знайти сотні тисяч мовних карток з безліччю слів і різних речень.

Всі мовні картки в наших додатках не мають ніяких обмежень для додавання тексту, тому можна створювати карту зі своїми улюбленими піснями або параграфами з ваших улюблених книг. Після того, як додати багато тексту, ви можете прокрутити вгору або вниз і прослухати синтезатор мовлення.

Flashcards доступні для навчання в двох режимах:

 1. Список режимів карт, де ви можете побачити всі карти одразу і прокрутити базу вгору / вниз. Кожну картку можна перегорнути безпосередньо зі списку, торкнувшись кнопки фліп.
 2. Відкрити картковий режим. Тут ви можете відкрити карту в повному обсязі з великим текстовим вмістом і проведіть пальцем по всіх картах ліворуч / праворуч. У цьому режимі також можна редагувати картки, відправляти їх в активну та вивчену базу даних. Також можна прикріпити зображення та фотографії до флеш-карти для створення асоціативних "візуальних зображень". Кожна картка переходить в іншу сторону, просто натискаючи будь-яке місце в текстовому полі.

У меню програми можна знайти багато налаштувань для різних режимів навчання.

Працюючи над проблемою нестачі часу на навчання, ми вирішили створити унікальний аудіопрогравач, який буде вимовляти будь-який текст та будь-які створені карти в будь-якому порядку, чергуючи іноземні слова та їх переклад. Як результат, іноземна мова може бути вивчена аналогічно слухати музику в будь-якому місці і в будь-який час. Тепер цей інструмент реалізований з можливістю прослухати близько 40-50 іноземних мов залежно від використовуваного пристрою та платформи. Я вірю, що через деякий час наш гравець буде працювати з усіма відомими мовами планети.

Можливо також важливо запам'ятовувати слова, наприклад, в алфавітному порядку, у зворотному алфавітному порядку, випадково, у темах тощо.

Ви можете вивчати будь-яку комбінацію з 67 іноземних мов за допомогою наших інструментів. Всі ваші флеш-карти зберігаються на сервері хмар, тому ви можете змінювати пристрої, вам просто потрібно запам'ятати свою електронну пошту та пароль.

У найближчому майбутньому ми плануємо розробити інструмент пошуку носіїв мови та функцію відеоконференції, за допомогою якої ви зможете створювати нові мовні картки протягом всієї бесіди або уроку.

Крім того, за допомогою наших карток ви можете практикувати правильну вимову слів або речень. Для цього ми впроваджуємо та розробляємо інструменти з розпізнаванням мовлення, які слухатимуть вашу вимову та покажуть свої помилки.

Використання системи Лейтнера.

Система Лейтнера є широко використовуваним методом ефективного використання карток, запропонованих німецьким науковим журналістом Себастьяном Лейтнером у 1970-х роках.

Це проста реалізація принципу просторового повторення, де карти розглядаються з збільшенням інтервалів.

У цьому методі картографічні картки сортуються за групами залежно від того, наскільки добре знайомий учень знає кожного у полі навчання Лейтнер. Учасники намагаються нагадати рішення, написане на карті. Якщо вони вдасться, вони відправлять карту до наступної групи. Якщо вони не вдаються, вони відправлять його назад до першої групи. Кожна наступна група має більш тривалий час, перш ніж учень повинен переглянути картки. Цей метод можна використовувати як для вивчення слів іноземної мови, так і для запам'ятовування іншої інформації.

Ви зможете використовувати систему Leitner за допомогою нашої програми. Flashcards можна перемістити в кілька груп. Наприклад, ви завантажуєте навчальний матеріал у програму або просто вибираєте готовий словник, після чого під час переміщення картки ви можете перемістити їх у "вивчену" базу даних, залишати їх у колоді, якщо ви не можете відразу запам'ятати їх або передати найбільш важкі слова в активну базу даних. Потім ви вперше вивчаєте активну базу даних, потім вибираєте і час від часу переглядаєте вивчений матеріал у досліджуваній базі даних.

Наш мозок не розуміє, чому він повинен пам'ятати велику кількість нових слів і постійно намагається позбутися ненужної інформації. Щоб подолати цю проблему, нам потрібно буквально змусити мозок зробити це. Уявіть собі, що, пам'ятаючи тисячу нових слів, потрібно створити в голові кілька сотень тисяч або навіть мільйони нових нервових з'єднань! У результаті ми, безумовно, стаємо розумнішими.

Для досягнення цих цілей ми розробляємо своє унікальне програмне забезпечення, яке можна порівняти з верстатом для створення нових мозкових нервових зв'язків - вам просто потрібно вибрати потрібний матеріал і докласти зусиль для досягнення найкращого результату.