per

مرتبا - کارت های زبان برای یادگیری یک زبان خارجی

Andrew Kuzmin / 21 Jun

فلش کارت ها برای یادگیری یک زبان خارجی ساده ترین و رایج ترین روش خودآموزی هستند. یک طرف دارای یک کلمه دشوار است و طرف دیگر دارای معنی و یا ترجمه است.

پس از ساخت یک عرشه کارت، شما شروع به نگاه کردن به کارت ها، به تدریج کنار بگذارید آنچه که قبلا یاد گرفته اید، تا زمانی که کل عرشه را آموخته اید.

پس از حفظ حدود 10،000 کلمه جدید و استفاده از آنها در عملکردهای زبان، می توانم داستان فرایندی خود را بنویسم که امیدوارم بتوانم در همان مسیر با حداکثر کارایی، در یک زمان کوتاهتر و با اشتباهات کمتر، مسیر شما را طی کنم.

اولا، هدف خودم را برای یادگیری 500 واژه که بیشترین استفاده را در زبان انگلیسی گذاشتم، به دست آوردم و آمار کلماتی را که بر مبنای تحقیق جمع آوری شده است، پیدا کردم.

پس از جمع آوری یک لیست از این کلمات، من شروع به ایجاد کارت زبان مقاله، برای تقسیم آنها به عرشه و یادگیری آنها.

هنگامی که هدف به دست آمد، متوجه شدم که برای شناخت مناسب و معقولی از زبان انگلیسی، شما باید حداقل 5000 حرف متفاوت را بدانید.

عدم امکان استفاده از چند هزار کارت کاغذی باعث شد که من یک برنامه تلفن همراه مناسب برای این منظور ایجاد کنم.

برای رسیدن به حداکثر نتیجه لازم بود که توابع کلیدی تعیین شود. بنابراین، قبل از شروع توسعه برنامه، لیستی کامل از توابع و ابزارهای مورد نیاز را گردآوری کردم:

 1. قابلیت ایجاد و ذخیره تعداد نامحدودی از کارت
 2. بایگانی برای ذخیره و تجزیه و تحلیل حجم مواد آموخته شده
 3. امکان بارگیری هر گونه اطلاعات از اسناد متنی با استفاده از ایجاد خودکار کارت ها برای ایجاد مطالب آموزشی خود
 4. انتشار خودکار از تمام کارت ها در جهت دلخواه، با نرخ تکرار قابل تنظیم و توابع استفاده از پخش کننده صوتی برای گوش دادن به مواد مورد مطالعه در هر زمان
 5. ایجاد پایگاه داده های موضوعی در زمینه های مختلف زندگی
 6. ایجاد مرتبا زبان با تصاویر برای ایجاد ارتباط با تصاویر
 7. عملیات بدون اینترنت و در حالت هواپیما
 8. ذخیره سازی ابر برای همه کلمات سخت به یاد داشته باشید
 9. سادگی استفاده
 10. تمرین روزانه قابل برنامه ریزی برای حفظ کلمات
 11. اطلاعیه های تمرینات برنامه ریزی شده
 12. ترتیب مرتبسازی کلمه تنظیم
 13. انتقال کارت به پایگاه داده
 14. توانایی یادگیری هر زبان خارجی و چندین زبان همزمان

پس از تعیین اهداف، من شروع به ایجاد یک محصول جدید شدم.

داشتن تجربه کم در حال توسعه برنامه های کاربردی برای سیستم عامل آندروید، من شروع به کار در اولین نسخه LingoCard برای گوشی های هوشمند خود کردم و در عرض چند ماه اولین برنامه همراه با کارت های زبان و یک پایگاه داده (یک عرشه کارت) آماده شد. برای توسعه ابزار پیچیده تر، من شروع به بحث در مورد گزینه های اجرای با توسعه دهندگان حرفه ای که می دانستم. بچه ها ایده من را دوست داشتند و به عنوان یک نتیجه علاقه مندان شروع به پیوستن به این پروژه کردند. پس از اجرای ایده های ما، تصمیم گرفتیم چندین ابزار منحصر به فرد برای دو سیستم عامل را متوقف کنیم و توسعه دهیم: Android و iOS. ما برنامه ما را در Google Play و Apple Store به صورت رایگان میزبانی کرده ایم.

مرتبا

برای چندین ماه دهها هزار نفر از مردم سراسر جهان شروع به استفاده از برنامه های ما بدون هیچ گونه هزینه ای کردند، ما بسیاری از نامه های سپاسگزار، نشانه های اشتباه نامه ها و پیشنهادات خود را در مورد چگونگی بهبود محصول، که ما هستیم، دریافت کردیم. سپاسگزار در نتیجه، ما تعداد زیادی از وظایف و ایده های جدید را داریم.

همانطور که در محیط زیست غوطه ور می کنید، درک نیاز به توانایی به سرعت تعریف احکام می شود. این درک جملات و عبارات اساسی است که گفتار شما را برای گفتگو و ترجمه سریع قابل قبول می سازد. بنابراین، تصمیم به جمع آوری کارت با احکام، عبارات و اصطلاحات گردید. در حال حاضر، در برنامه های ما شما می توانید صدها هزار از کارت های زبان را با یک دسته از کلمات و جملات مختلف پیدا کنید.

تمام کارت های زبان در برنامه های ما هیچ محدودیتی برای اضافه کردن متن ندارند، بنابراین ممکن است مرتبا با آهنگ های مورد علاقه ی آهنگ یا پاراگراف های کتاب های مورد علاقه خود ایجاد کنید. پس از اضافه کردن بسیاری از متن، می توانید به بالا یا پایین حرکت کنید و با سینت سایزر سخنرانی گوش دهید.

Flashcards برای آموزش در دو حالت امکان پذیر است:

 1. فهرست حالت کارت، جایی که می توانید تمام کارت ها را در یک زمان مشاهده کنید و پایگاه داده را به بالا / پایین حرکت دهید. هر كارت را می توان با استفاده از دکمه تلنگر به طور مستقیم از لیست تلنگر كرد.
 2. حالت کارت باز کنید. در اینجا شما می توانید کارت را با نمایش متن کامل و با کشیدن تمام کارت به سمت چپ / راست باز کنید. در این حالت، می توان کارت ها را نیز ویرایش کرد، آنها را به یک پایگاه داده فعال و مورد مطالعه ارسال می کنند. همچنین می توان تصاویر و عکس ها را به فلش کارت اضافه کرد تا تصاویر بصری همراهی ایجاد کنند. هر کارت به سادگی با ضربه زدن در هر نقطه از فیلد متن به طرف دیگر رانده می شود.

در منوی برنامه، می توانید تنظیمات زیادی برای حالت های مختلف آموزش پیدا کنید.

در حال کار بر روی مشکل کمبود وقت برای مطالعه، تصمیم گرفتیم یک پخش کننده صوتی منحصر به فرد ایجاد کنیم که هر متن و کارتهای ایجاد شده را در هر جهت، متناوب بین کلمات خارجی و ترجمه آنها، صدا می کند. در نتیجه، یک زبان خارجی را می توان به طور مشابه به گوش دادن به موسیقی در هر زمان و هر زمان مطالعه کرد. در حال حاضر این ابزار با امکان گوش دادن به حدود 40-50 زبان خارجی، بسته به دستگاه و پلتفرم مورد استفاده قرار گرفته است. من معتقدم که بعد از مدتی بازیکن ما با تمام زبان های شناخته شده این سیاره کار خواهد کرد.

همچنین ممکن است مهم است که کلمات را به خاطر داشته باشید، به عنوان مثال، به ترتیب حروف الفبا، به ترتیب الفبایی معکوس، به طور تصادفی در موضوعات و غیره

شما می توانید هر ترکیبی از 67 زبان خارجی را با ابزارهای ما مطالعه کنید. همه کارتهای خود را در یک سرور ابر ذخیره می کنید، بنابراین می توانید دستگاه را تغییر دهید، فقط باید ایمیل و رمز عبور خود را به یاد داشته باشید.

در آینده ای نزدیک، ما قصد داریم یک ابزار برای جستجو برای زبان مادری و یک کنفرانس ویدئویی ایجاد کنیم که با آن می توانید کارت های زبان جدید را در طول مکالمه یا درس ایجاد کنید.

علاوه بر این، با کمک مرتبا ما شما می توانید تلفظ صحیح کلمات یا جملات تمرین کنید. برای انجام این کار، ما با استفاده از گفتار به کار می بریم و به آن ها ابزاری می دهیم که به تلفظ شما گوش می دهد و اشتباهات شما را نشان می دهد.

استفاده از سیستم لایتنر.

سیستم لایتنر یک روش به طور گسترده ای استفاده می شود که به طور موثر از فلش کارت ها استفاده می شود که توسط Sebastian Leitner روزنامه نگار آلمانی در دهه 1970 پیشنهاد شده است.

این یک پیاده سازی ساده از اصل تکرار فاصله است، در حالیکه کارت ها در فواصل افزایش می یابند.

در این روش، مرتبا به گروه ها بر اساس اینکه چگونه یادگیرنده هر کدام را در جعبه یادگیری لایتنر می داند، طبقه بندی می شود. یادگیرندگان سعی می کنند راه حل نوشته شده روی فلشکارت را یاد بگیرند. اگر آنها موفق شوند، کارت را به گروه بعدی ارسال می کنند. اگر آنها شکست بخورد، آنها آن را به گروه اول ارسال می کنند. هر گروه بعد از مدت زمان بیشتری طول می کشد تا یادگیرنده مجددا کارت را بازبینی کند. این روش می تواند برای یادگیری کلمات یک زبان خارجی و برای حفظ اطلاعات دیگر استفاده شود.

شما می توانید از سیستم Leitner با برنامه ما استفاده کنید. مرتبا را می توان در چند گروه منتقل کرد. به عنوان مثال، شما مواد آموزشی را به یک برنامه بارگذاری می کنید یا به سادگی یک فرهنگ لغت آماده را انتخاب می کنید، سپس هنگامی که از طریق کارت ها حرکت می کنید، می توانید آنها را به پایگاه داده "مطالعه شده" انتقال دهید، اگر بلافاصله نمی توانید آنها را در عرشه بگذارید به یاد داشته باشید، و یا انتقال سخت ترین کلمات به پایگاه داده فعال است. سپس ابتدا پایگاه داده فعال را مطالعه و سپس انتخاب کنید و از زمان به زمان، مطالب آموخته شده را در پایگاه داده مورد مطالعه تجدید نظر کنید.

مغز ما نمی فهمد چرا باید تعداد زیادی از کلمات جدید را به خاطر داشته باشد و دائما سعی در از بین بردن اطلاعات غیر ضروری است. برای غلبه بر این مشکل، ما به معنای واقعی کلمه مغز را مجبور به انجام آن هستیم. فقط تصور کنید که به یاد داشته باشید هزار کلمه جدید، شما نیاز به ایجاد چند صد هزار و یا حتی میلیون ها نفر از اتصالات عصبی جدید در سر خود را! در نتیجه، ما قطعا دقیق تر می شویم.

برای رسیدن به این اهداف، ما در حال توسعه نرم افزار منحصر به فرد خود هستیم که می تواند برای ایجاد اتصالات عصبی جدید در مغز مقایسه شود. شما فقط باید مواد مناسب را انتخاب کنید و برای رسیدن به بهترین نتیجه تلاش کنید.