per

چگونه برای بهبود واژگان بهترین راه برای حفظ کلمات جدید

Andrew Kuzmin / 21 Jun

چگونه برای بهبود واژگان

هر دانش آموزی که در حال یادگیری یک زبان خارجی است، این سوال را مطرح می کند. چند راه اساسی برای بهبود واژگان وجود دارد که ما در این مقاله را پوشش خواهیم داد:

 1. گوش دادن و تکرار کلمات که می خواهید به خاطر بسپارید
 2. با استفاده از روش کارت فلش
 3. ایجاد ارتباط با تصاویر
 4. حفظ احکام و عبارات حاوی کلمات جدید
 5. تلفظ کلمات جدید
 6. حفظ کلمات جدید همراه با مترادف ها و متضاد آنها
 7. تماشای فیلم ها و فیلم ها در زبان شما یاد می گیرید

برای پاسخ به سوال "چگونه برای بهبود واژگان؟" همچنین لازم است که ویژگی های فردی یا ذاتی حافظه خود را درک کنید. برای بعضی از مردم، بهتر است و سریعتر به یاد آوردن کلمات جدید با گوش دادن، برای دیگران، نوشتن و مرور متن نوشته شده کارآمدتر است. بسیاری از مردم آن را برای حفظ کلمات با استفاده از تصاویر یا عکس موثر می دانند. بنابراین، شما می توانید ترکیبی از روش های برای بهبود واژگان که برای شما بهترین کار را انتخاب کنید.

بیایید هر روش را به طور جداگانه تجزیه و تحلیل کنیم و ابزارهای ممکن برای دستیابی به حداکثر کارایی را در نظر بگیریم

 1. گوش دادن و تکرار کلمات که می خواهید به خاطر بسپارید

بسیاری از افراد با استفاده از گوش دادن مکرر، کلمات جدید را به بهترین شکل به یاد می آورند. شما می توانید تعداد زیادی از ضبط های صوتی را پیدا کنید که می تواند کلمات جدیدی از مواد مورد مطالعه شما را بازی کند، اما اگر شما تا کنون نیمی از کلمات را در ضبط یاد گرفته اید، اما تلاش می کنید تا کلمات باقیمانده را حفظ کنید؟ بیایید اعتراف کنیم که لازم نیست گوش دادن به کل ضبط صوتی دوباره و دوباره، اگر شما قبلا تعداد قابل توجهی از کلمات را حفظ کرده اید. علاوه بر این، تعداد تکرارها و اندازه مکث بین کلمات برای هر فرد باید براساس ویژگی حافظه خود فرد باشد. برای این منظور، ما یک پخش کننده صوتی LingoCard منحصر به فرد ایجاد کردیم که در آن شما می توانید تمام کلمات آموخته شده را حذف کنید و تنها به مواردی که واقعا نمی دانید گوش دهید. شما می توانید تعدادی از تکرار کلمات (و یا ترجمه های آنها) و طول مکث بین کلمات را به تنظیم که برای شما بهترین کار است. همچنین امکان ایجاد و گوش دادن به مواد یادگیری خود را از هر فایل متنی وجود دارد. به سادگی یک متن را با ترجمه به بازیکن پخش کنید و گوش دهید این روش مخصوصا موثر است اگر وقت آزاد برای مطالعه نداشته باشید، زیرا می توانید در هر زمان و مکانی به مطالب آموزشی گوش کنید. در حال حاضر تعداد زیادی از کتاب های صوتی در موضوعات خاص در دسترس هستند. برای حفظ کلمات جدید، شما همچنین می توانید آنها را به لیست خود در برنامه خود اضافه کنید و سپس با استفاده از پخش به آنها گوش دهید.

 1. با استفاده از روش کارت فلش

محبوب ترین روش بهبود واژگان، ایجاد کارت های فلش است، که در آن یک طرف کارت یک کلمه سخت به خاطر می آورد و طرف دیگر معنای یا ترجمه کلمه است. پس از ایجاد یک عرشه کارت، شما شروع به نگاه کردن از طریق آنها، به تدریج کنار کارت هایی که قبلا مطالعه کرده اید، تا زمانی که کل عرشه را آموخته اید. پس از گذشت چند ماه از استفاده از این روش، من چندین صد کارت داشتم که بسیار ناخوشایند بود. من همچنین می خواستم ترتیب واژگان را که به یاد می آورم تغییر دادم، به عنوان مثال: به ترتیب حروف الفبا، به ترتیب الفبایی معکوس، به طور تصادفی در موضوعات و غیره. بنابراین تصمیم گرفتم از یک گوشی هوشمند استفاده کنم اما نمیتوانم یک برنامه ساده و راحت پیدا کنم. بنابراین پس از آن من ایده ایجاد یک برنامه جدید برای گوشی های هوشمند، و چند ماه بعد من اولین برنامه موبایل LingoCard با کارت های فلش و یک پایگاه داده را توسعه دادم. لازم بود کارت ها را با صدای هر کلمه ای بسازیم و چندین پایگاه داده را با واژه های بیشتر استفاده کنیم. من شروع کردم به بحث در مورد گزینه های پیاده سازی با برخی از توسعه دهندگان حرفه ای که من می دانستم. بچه ها ایده من را دوست داشتند و به عنوان یک نتیجه علاقه مندان شروع به پیوستن به این پروژه کردند. پس از پیاده سازی ایده های جدید، تصمیم گرفتیم آن را متوقف کنیم و چندین ابزار منحصر به فرد دیگر که در حال حاضر در دو سیستم عامل موجود وجود دارد را توسعه دهیم: Android و iOS. ما برنامه خود را به صورت رایگان در Google Play و Apple Store برای همه کشورها و تمامی ملیت ها میزبانی کرده ایم.

چگونه برای بهبود واژگان

 1. ایجاد ارتباط با تصاویر

بسیاری از مردم دارای حافظه بصری خوبی هستند و برای آنها می توان ارتباطات تصویری بسیار موثر ایجاد کرد. به عنوان مثال، اگر یک شیء را که معنای خارجی آن را نمی توانید بلافاصله به خاطر بسپارید، می توانید یک تصویر از این شی را بگیرید و یک کلمه در آن را به زبان مورد مطالعه خود بنویسید. با استفاده از برنامه ما، امکان ایجاد کارت های فلش با عکس از دوربین و یا هر عکس از اینترنت است. بنابراین، اگر حافظه بصری خوب دارید و نمی توانید برخی از کلمات یا عبارات را به یاد داشته باشید، می توانید این کلمه را به موتور جستجو تبدیل کنید و هر تصویر مناسب را دانلود کنید، آن را به فلش کارت وصل کنید.

 1. حفظ احکام و عبارات حاوی کلمات جدید

این یک روش بسیار موثر برای بهبود واژگان و یادگیری زبان خارجی است. بنابراین، شما بلافاصله یک دسته از کلمات و ساختار جمله را به یاد می آورید. این به شما اجازه می دهد تا یک جمله آماده شده را در یک مکالمه بازیابی کنید بدون اینکه هر کلمه را به طور جداگانه فراخوانی کنید. اگر کلمات شما در یادگیری دارای معانی متعددی باشند، این روش می تواند بسیار سودآور باشد. این به عنوان مثال در زبان انگلیسی رایج است و برای درک استفاده از یک کلمه، بهتر است آن را در یک جمله حفظ کنید. بیش از 120 هزار لغت لغت موضوعی مختلف در سایت ما جمع آوری شده و حدود نیمی از آنها شامل عبارات و جملات هستند.

 1. تلفظ کلمات جدید

تلفظ صحیح و صحیح کلمات در حال یادگیری کمک می کند تا آنها را به طور کامل حفظ کنید. این روش پس از گوش دادن به تلفظ کلمات با تکرار پس از آن خوب است. سعی کنید آنها را در ترکیب با سایر کلمات مرتبط یا در جملات تلفظ کنید. ما تمام کارت های زبان را با یک عملکرد گوش دادن در هر زبان عرضه کردیم تا یک نمونه از تلفظ صحیح بشنویم. پس از شروع پخش صوتی، تکرار تلفظ کلمات در طول مکث بسیار موثر است، و برای این منظور بهتر است که طول مکالمه بین کلمات در منوی تنظیمات پخش را افزایش دهیم.

 1. حفظ کلمات جدید همراه با مترادف ها و متضاد آنها

تکنیک عالی این است که کلمات را با معادلهای مترادف یا آنتونیوم حفظ کنید. اکثر مردم با کمک انجمن ها فکر می کنند و حفظ اطلاعات جدید می تواند در ارتباط با ترکیب یادگیری کلمات مشابه یا مخالف بسیار موثر باشد. شما می توانید از این روش با ایجاد کارت های فلش با مترادف ها و آنتونیم ها استفاده کنید. لغت نامه ها را با مترادف ها و متضاد ها از اینترنت دانلود کنید و یا آنها را در آموزش های خودآموزی متعددی از زبان که یاد می گیرید پیدا کنید. پس از جمع آوری مواد آموزشی که نیاز دارید، می توانید داده ها را به فایل های متنی انتقال دهید و به برنامه ما ارسال کنید. در نتیجه، شما پایگاه داده آپلود خود را از کارت های فلش برای مطالب مطالعه خود ایجاد خواهید کرد و ممکن است هر ترکیبی از کلمات با استفاده از تمام ابزارهای ما یاد بگیرند. علاوه بر این، تعداد زیادی از کارت های ایجاد شده با مترادف ها و متضاد ها در پایگاه داده های ما در دسترس هستند. در نتیجه استفاده از این روش، می توانید چندین کلمه جدید را با معانی مشابه یا مخالف حفظ کنید، که به شما اجازه می دهد تا واژگان خود را به طور قابل توجهی بهبود بخشید.

 1. تماشای فیلم ها و فیلم ها در زبان شما یاد می گیرید

این احتمالا روش دسترسی پذیر ترین و موثر برای بهبود واژگان است که می تواند به طور مستقیم از زبان مادری استفاده شود. این یک روش عالی برای حفظ کلمات جدید درست از محیط زبان است. هنگام یادگیری یک زبان جدید، بسیار مهم است که از اصطلاحات و اصطلاحاتی که در فیلمهای نمایشی یافت می شود، درک شود. شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع زبان خارجی را می خواهید یاد بگیرید. به عنوان مثال، انگلیسی دارای بسیاری از تقسیمات مانند انگلیسی آمریکایی، انگلیسی استرالیایی، انگلیسی انگلیسی و غیره. براساس نوع زبان که می خواهید یاد بگیرید، شما باید فیلم هایی را که در کشور مناسب گرفته شده انتخاب کنید. برای درک بهتر، ابتدا فیلم ها را با زیرنویس تماشا کنید. اگر یک کلمه را می شنوید که در یک لحظه قابل یادآوری نیست، باید آن را در فرهنگ لغت بنویسید و بعدا آن را تکرار کنید. هنگامی که یک کلمه سخت به یاد می آید در یک فیلم، من معمولا مکث، ترجمه، و کپی آن را به برنامه LingoCard. سپس به تمام کلمات در پخش کننده گوش می دهم و آنها را با استفاده از کارت ها به یاد می آورم. برای تثبیت مواد، دفعه بعد شما می توانید یک فیلم را بدون زیرنویس تماشا کنید - اگر یک فیلم بسیار جالب را انتخاب کردید، نمایش دوم خسته کننده نخواهد بود. در نتیجه، با هر فیلم تماشا کنید، باید کارت های کمتر و کمتر جدید را ایجاد کنید، زیرا واژگان شما دائما گسترش خواهند یافت. فراموش نکنید در مورد منظم بودن؛ یک هدف برای مشاهده حداقل یک فیلم یک هفته در زبان شما یاد بگیرید، و یا حتی بهتر از همه فیلم ها را فقط در زبان یاد می گیرید و بعد از مدتی، زبان جدید را تسلط خواهید یافت.

سعی کنید با استفاده از تمام روش های موجود برای تعیین اینکه کدام بهترین برای شما مناسب است، استفاده کنید.

چگونه برای بهبود واژگان

هنگامی که شما تصمیم خود را انتخاب می کنید و برای خودتان درک می کنید که چگونه واژگان خود را به بهترین شکل بهبود می دهید، باید موارد اصلی یادگیری موثر را به یاد داشته باشید:

 1. منظم بودن شما باید هر روز تمرین کنید
 2. تنها ابزار موثر برای آموزش را انتخاب کنید
 3. بهترین زمان برای مطالعه و یادگیری مواد جدید را تعیین کنید
 4. حجم مواد بررسی شده را تجزیه و تحلیل کنید
 5. هدف مشخصی برای مقدار مواد ذخیره شده روزانه و حجم کل را تعیین کنید در برنامه های تلفن همراه ما سعی شده است تمام روش های ممکن برای بهبود واژگان را اجرا کنیم و در حال حاضر به مردم در هر نقطه از جهان دسترسی پیدا کنیم. شما فقط باید برنامه را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و در سیستم خود ثبت نام کنید تا کلمات خود را در سرور ابر ذخیره کنید. ما در حال تلاش برای ایجاد یک پلت فرم آموزشی بین المللی برای افرادی از تمام ملیت ها، که فرصتی برای مطالعه هر زبان خارجی و تمرین زبان در سراسر جهان را فراهم می کند. امیدوارم پیشرفت های ما به میزان قابل توجهی بهبود بهره وری یادگیری شما را افزایش دهد و به شما کمک خواهد کرد که واژگان خود را به طور قابل توجهی بهبود بخشید.