lav

Kā uzlabot vārdnīcu? Labākie veidi, kā iegaumēt jaunus vārdus

Andrew Kuzmin / 13 Jun

Kā uzlabot vārdnīcu?

Katrs students, kurš mācās svešvalodu, uzdod šo jautājumu. Ir vairāki pamatvirzieni, kā uzlabot vārdnīcu, ko mēs šajā pantā aplūkosim:

 1. Klausām un atkārto vārdus, kurus vēlaties iegaumēt
 2. Izmantojot zibatmiņas metodi
 3. Izveidojot asociācijas ar vizuāliem līdzekļiem
 4. Sankciju un frāžu saglabāšana, kas satur jaunus vārdus
 5. Jaunu vārdu izruna
 6. Jaunu vārdu saglabāšana kopā ar sinonīmiem un antonīmiem
 7. Filmu un videoklipu skatīšana valodā, kuru jūs mācāties

Lai atbildētu uz jautājumu "Kā uzlabot vārdnīcu?" ir arī nepieciešams saprast savas atmiņas individuālās vai dabiskās īpašības. Dažiem cilvēkiem ir labāk un ātrāk atcerēties jaunus vārdus, klausoties, savukārt citiem rakstiski un pārskatot rakstisko tekstu, tas ir efektīvāks. Daudzi uzskata, ka ir efektīvi iegaumēt vārdus, izmantojot attēlus vai fotoattēlus. Tātad, jūs varat izvēlēties metožu kombināciju, lai uzlabotu vārdnīcu, kas jums vislabāk darbosies.

Mēs analizēsim katru metodi atsevišķi un apspriedīsim iespējamos instrumentus maksimālās efektivitātes sasniegšanai:

 1. Klausām un atkārto vārdus, kurus vēlaties iegaumēt

Daudzi cilvēki vislabāk atceras jaunos vārdus, izmantojot bieži klausītos. Jūs varat atrast lielu skaitu audio ierakstu, kas var atskaņot jaunus vārdus no materiāla, kuru jūs mācāties, bet, ko jūs, ja jau esat iemācījis pusi no ierakstīšanas vārdiem, bet cenšamies saglabāt atlikušos vārdus? Pieņemsim, ka atkal un atkal nav nepieciešams klausīties visu audio ierakstu, ja jūs jau esat iemācījušies ievērojamu vārdu skaitu. Turklāt atkārtojumu skaits un pauzes lielums starp vārdiem katrai personai ir individuāli atkarībā no jūsu atmiņas īpašībām. Šim nolūkam mēs izstrādājām unikālu LingoCard audio atskaņotāju, kurā jūs varat izdzēst visus mācītos vārdus un klausīties tikai tos, kurus jūs patiešām nezināt. Jūs varat pielāgot vārdu (vai to tulkojumu) atkārtojumu skaitu un pārtraukumu ilgumu starp vārdiem uz iestatījumu, kas jums vislabāk darbosies. Ir iespējams arī izveidot un klausīties savu mācību materiālu no visiem teksta failiem. Vienkārši augšupielādējiet tekstu ar tulkojumu atskaņotājā un klausieties. Šī metode ir īpaši efektīva, ja jums nav brīvā laika mācīties, jo jūs varat klausīties mācību materiālu jebkurā laikā un jebkurā vietā. Pašlaik ir pieejamas vairākas audio grāmatas par dažām tēmām. Lai iegaumētu jaunus vārdus, tos var arī pievienot savam sarakstam mūsu programmā un pēc tam noklausīties tos, izmantojot atskaņotāju.

 1. Izmantojot zibatmiņas metodi

Vispopulārākā vārdnīcas uzlabošanas metode ir flash karšu veidošana, ja vienā kartes pusē ir grūti atcerēties vārdu, un otrā pusē ir vārda nozīme vai tulkojums. Kad esat izveidojis kāršu klāju, jūs sākat tos izskatīt, pakāpeniski atlaidot jau izpētītās kārtis, līdz jūs esat iemācījušies visu klāju. Pēc pāris mēnešiem, kad izmantojāt šo metodi, man jau bija vairāki simti karšu, kas bija ļoti neērti, lai tos apietu. Es arī vēlējos mainīt vārdu secību, ko es iegaumē, piemēram: alfabētiskā secībā, apgrieztā alfabētiskā secībā, nejauši, tēmās un tā tālāk. Tāpēc es nolēmu izmantot viedtālruni, taču es nevarēju atrast vienkāršu un ērtu lietojumprogrammu. Tad man bija ideja izveidot jaunu lietotni viedtālruņiem, un pāris mēnešus vēlāk es izstrādāju pirmo mobilo LingoCard lietojumprogrammu ar zibatmiņas kartēm un vienu datubāzi. Bija nepieciešams izveidot kartes ar jebkuru vārdu izteikšanu un izveidot vairākas datu bāzes ar visbiežāk izmantotajiem vārdiem. Es sāku apspriest ieviešanas iespējas ar dažiem profesionāliem izstrādātājiem, kurus es zināju. Puišiem patika mana ideja, un kā rezultātā entuziasti sāka pievienoties projektam. Pēc jauno ideju ieviešanas mēs nolēmām neapstāties un izstrādāt vairākus unikālus instrumentus, kas jau ir pieejami divās operētājsistēmās: Android un iOS. Mēs esam bez maksas izvietojuši mūsu lietotni Google Play un Apple Store visās valstīs un visās tautībās.

kā uzlabot vārdnīcu

 1. Izveidojot asociācijas ar vizuāliem līdzekļiem

Daudziem cilvēkiem ir laba vizuālā atmiņa, un viņiem tas var būt ļoti efektīvs, lai izveidotu asociācijas ar vizuāliem attēliem. Piemēram, ja redzat kādu objektu, kura ārējo nozīmi jūs nevarat uzreiz atcerēties, varat uzņemt šo objektu un uz tā rakstīt uz tā valodas, kuru jūs mācāties. Izmantojot mūsu lietojumprogrammu, ir iespējams izveidot flash kartes ar fotoattēliem no kameras vai jebkādus attēlus no interneta. Tādējādi, ja jums ir laba vizuālā atmiņa un nevarat atcerēties dažus vārdus vai izteicienus, varat vienkārši nokopēt šo vārdu meklētājprogrammā un lejupielādēt jebkuru piemērotu attēlu, piestiprinot to pie flash kartes.

 1. Sankciju un frāžu saglabāšana, kas satur jaunus vārdus

Tas ir ļoti efektīvs veids, kā uzlabot vārdnīcu un apgūt svešvalodu. Tādējādi jūs uzreiz atcerieties daudzus vārdus un teikumu struktūru. Tas ļauj jums izgūt gatavu teikumu sarunā, nepieprasot atsaukt katru vārdu atsevišķi. Ja vārdi, kurus jūs mācāties, ir vairākas nozīmes, šī metode var būt ļoti produktīva. Tas ir ļoti izplatīts, piemēram, angļu valodā, un, lai izprastu vārda lietošanu, labāk to iegaumēt teikumā. Mūsu vietnē tiek apkopoti vairāk nekā 120 tūkstoši dažādu tematisko vārdnīcu, un puse no tiem sastāv no frāzēm un teikumiem.

 1. Jaunu vārdu izruna

Bieža un pareiza vārdu iztulkošana, ko jūs mācāties, palīdz iemiesot tos perfekti. Šo metodi ir lietderīgi izmantot, noklausoties vārdu izrunu ar vēlāku atkārtojumu. Mēģiniet izrunāt tos kopā ar citiem saistītiem vārdiem vai teikumos. Mēs piegādājām valodu kartes ar klausīšanās funkciju jebkurā valodā, lai uzklausītu pareiza izrunāta piemēru. Pēc audio atskaņotāja palaišanas ir ļoti efektīva vārdu izruna atkārtot pauzēs, un šajā nolūkā ir labāk palielināt pārtraukumu ilgumu starp vārdiem atskaņotāja iestatījumu izvēlnē.

 1. Jaunu vārdu saglabāšana kopā ar sinonīmiem un antonīmiem

Lielisks paņēmiens ir iegaumēt vārdus ar to sinonīmiem vai antonīmiem ekvivalentiem. Lielākā daļa cilvēku domā ar asociāciju palīdzību, un jaunās informācijas saglabāšana var būt ļoti efektīva, apvienojot līdzīgu vai pretēju vārdus. Jūs varat izmantot šo paņēmienu, izveidojot zibatmiņas ar sinonīmiem un antonīmiem. Lejupielādējiet vārdnīcas ar sinonīmiem un antonīmiem no interneta vai atrodiet daudzās pašmācības valodās, kuras mācāties. Pēc nepieciešamā apmācības materiāla apkopošanas jūs varat pārsūtīt datus uz teksta failiem un augšupielādēt uz mūsu pieteikumu. Rezultātā jūs izveidosiet savu augšupielādēto flash karšu datubāzi savam mācību materiālam, un, izmantojot visus mūsu rīkus, būs iespējams uzzināt jebkādu vārdu kombināciju. Turklāt mūsu datubāzēs jau ir pieejamas daudzas kartītes, kas izveidotas ar sinonīmiem un antonīmiem. Izmantojot šo metodi, jūs varat iegaumēt vairākus jaunus vārdus ar līdzīgām vai pretējām nozīmēm, kas ļaus ievērojami uzlabot jūsu vārdu krājumu.

 1. Filmu un videoklipu skatīšana valodā, kuru jūs mācāties

Iespējams, ka šī ir vispieejamākā un efektīvākā vārdnīcas uzlabošanas metode, kuru var izmantot tieši no dzimtā valoda. Tā ir lieliska metode jaunu vārdu iegaumēšanai tieši no valodas vides. Mācot jaunu valodu, īpaši svarīgi ir saprast slampāt un idiomas, kuras var atrast mākslas filmās. Jums jāizlemj, kāda veida svešvalodu jūs vēlaties apgūt. Piemēram, angļu valodā ir daudz sadalījumu, piemēram, angļu angļu, angļu angļu, britu angļu un tā tālāk. Pamatojoties uz valodas veidu, kuru vēlaties iemācīties, jums ir jāizvēlas filmas, kas tika uzņemtas attiecīgajā valstī. Noskatīties filmas vispirms ar subtitriem, lai labāk uztvertu. Ja dzirdat vārdu, kuru jūs nevarat atcerēties uzreiz, to vajadzētu ierakstīt vārdnīcā un atkārtot to vēlāk. Kad filmas laikā ir grūti atcerēties, es parasti to pārtraucu, tulkoju un kopē uz LingoCard lietojumprogrammu. Tad es klausos visus atskaņotāja vārdus un atceros tos, izmantojot kartes. Lai konsolidētu materiālu, nākamajā reizē jūs varat skatīties to pašu filmu bez subtitriem - ja izvēlējāties ļoti interesantu filmu, otrā apskate nebūs garlaicīgi. Rezultātā ar katru skatīto filmu jums būs jāveido mazāk un mazāk jaunu karšu, jo jūsu vārdu krājumi pastāvīgi paplašināsies. Neaizmirstiet par regularitāti; lai redzētu vismaz vienu filmu nedēļā mācāmajā valodā vai pat labāk skatītos visas filmas tikai tajā valodā, kurā mācāties, un pēc kāda laika jūs apgūsiet jauno valodu.

Mēģiniet izmantot visas pieejamās metodes, lai noteiktu, kurš no tiem ir vislabākais jums.

kā uzlabot vārdnīcu

Kad jūs izlemjat par izvēli un saprastu sev, kā vislabāk uzlabot savu vārdu krājumu, jums jāatceras efektīvās mācīšanās galvenie postulāti:

 1. Regularitāte. Jums ir jāstrādā katru dienu.
 2. Izvēlieties tikai visefektīvākos mācību līdzekļus
 3. Nosakiet labāko laiku, lai mācītos un apgūtu jaunus materiālus
 4. Analizēt pētāmā materiāla tilpumu
 5. Iestatiet skaidru mērķi par materiāla daudzumu, kas jāiegaumē katru dienu un kopējo apjomu Mūsu mobilajās lietojumprogrammās mēs esam mēģinājuši īstenot visas iespējamās metodes, lai uzlabotu vārdnīcu, un tagad tās ir pieejamas cilvēkiem visā pasaulē. Jums ir nepieciešams tikai instalēt lietojumprogrammu savā viedtālrunī un reģistrēties sistēmā, lai saglabātu savus vārdus mākonis serverī. Mēs strādājam, lai izveidotu starptautisku izglītības platformu visu tautību cilvēkiem, kas dod iespēju mācīties svešvalodas un apgūt valodu praksi visā pasaulē. Es ceru, ka mūsu attīstība ievērojami uzlabos jūsu mācību produktivitāti un palīdzēs jums būtiski uzlabot savu vārdu krājumu.