est

Kuidas sõnavara parandada? Parimad viisid uute sõnade meelde jätmiseks

Andrew Kuzmin / 02 Jun

Kuidas sõnavara parandada?

Iga õpilane, kes õpib võõrkeelt, küsib seda küsimust. Sõnavara parandamiseks on mitmeid põhilisi viise, mida me käesolevas artiklis käsitleme:

 1. Kuulake ja korrake sõnu, mida soovite meelde jätta
 2. Välkkaardi meetodi kasutamine
 3. Visuaalidega ühenduste loomine
 4. Uute sõnu sisaldavate lausete ja fraaside meeldejätmine
 5. Uute sõnade hääldamine
 6. Uute sõnade ja nende sünonüümide ja antonüümide meeldejätmine
 7. Filmide ja videote vaatamine keeles, mida õpid

Et vastata küsimusele "Kuidas sõnavara parandada?" Samuti on vaja mõista teie mälu üksikute või loomupäraseid omadusi. Mõnede jaoks on parem ja kiirem uute sõnade mällu kuulamine kuulates, teiste jaoks on kirjalik tekst parem ja kirjalikum. Paljud inimesed leiavad, et on efektiivne sõnade meeldejätmine piltide või fotode abil. Nii saate valida sõnavara parandamise meetodite kombinatsiooni, mis teie jaoks kõige paremini sobib.

Analüüsime iga meetodit eraldi ja kaalume võimalikke vahendeid maksimaalse efektiivsuse saavutamiseks:

 1. Kuulake ja korrake sõnu, mida soovite meelde jätta

Paljud inimesed mäletavad sageli kuulamise abil kõige paremini uusi sõnu. Saate leida hulgaliselt helisalvestisi, mis võivad õppimaterjalist uusi sõnu mängida, kuid mis siis, kui olete juba salvestanud poole sõnadest, kuid üritate ülejäänud sõnu meelde jätta? Tunnistame, et kogu helisalvestise kuulamine pole vaja enam ja jälle kuulata, kui olete juba märkinud palju sõnu. Lisaks sellele peaks korduste arv ja pausi suurus iga inimese kohta sõnade vahel olema individuaalne, võttes aluseks teie mälu omadused. Sel eesmärgil oleme loonud ainulaadse LingoCardi helipleieri, kus saate kustutada kõik õppitud sõnad ja kuulata ainult neid, mida te tegelikult ei tea. Saate kohandada sõnade kordamist (või nende tõlkeid) ja pausi pikkust nende seadete vahel, mis teie jaoks kõige paremini sobivad. Samuti on võimalik luua ja kuulata oma õppematerjali mis tahes tekstifailist. Lihtsalt laadige mängijaga tõlkimiseks tekst ja kuulake. See meetod on eriti efektiivne, kui teil ei ole õpinguteks vaba aega, sest saate õppematerjale kuulata igal ajal ja igal pool. Praegu on saadaval teatud arv audio raamatud teatud teemadel. Uute sõnade mällu lisamine saate lisada ka oma loendisse meie rakenduses ja seejärel kuulata neid mängija abil.

 1. Välkkaardi meetodi kasutamine

Kõige populaarsem sõnavara parandamise viis on flash-kaartide loomine, kus kaardi ühel küljel on raske meeles pidada sõna ja teisel pool on sõna tähendus või tõlge. Pärast kaartide tekke alustamist hakkate neid läbi vaatama, jättes järk-järgult kaarte, mida olete juba uurinud, kuni olete kogu teki õppinud. Mõne kuu pärast seda meetodit kasutades oli mul juba mitu sada kaarti, mis olid väga ebamugavad. Ma tahtsin ka muuta nende meelestatud sõnade järjekorda, näiteks tähestikulises järjekorras, vastupidises tähestikulis, juhuslikult, teemadel ja nii edasi. Nii otsustasin kasutada nutitelefoni, kuid ma ei leidnud lihtsat ja mugavat rakendust. Nii et mul oli idee nutitelefonide jaoks uue rakenduse loomise kohta ja mõni kuu hiljem töötasin välja esimese mobiilse LingoCard rakenduse koos flash kaartide ja ühe andmebaasiga. On vaja teha kaarte mis tahes sõnade väljendamiseks ja luua mitu andmebaasid, kus on kõige rohkem kasutatud sõnu. Ma hakkasin arutama rakendusvõimalusi mõnede professionaalsete arendajatega, keda ma teadsin. Poisid meeldisid minu ideele ja selle tulemusena hakkasid entusiastid projekti liituma. Pärast uute ideede juurutamist otsustasime mitte peatada ja töötada välja veel mitu unikaalset tööriista, mis on juba olemas kahel operatsioonisüsteemil: Android ja iOS. Oleme hostitanud meie rakenduse tasuta Google Play'is ja Apple Store'is kõigile riikidele ja kõikidele rahvustele.

kuidas sõnavara parandada

 1. Visuaalidega ühenduste loomine

Paljudel inimestel on hea visuaalne mälu ja nende jaoks on visuaalsete piltidega seotud ühenduste loomine väga tõhus. Näiteks kui näete objekti, mille välismõõdet ei saa kohe meeles pidada, võite pildistada selle objekti ja kirjutada sellele sõna selles keeles, mida õpid. Meie rakendusega on võimalik luua kaameraga fotode või ka Internetist pärinevate piltidega flash-kaarte. Seega, kui teil on hea visuaalne mälu ja ei mäleta mõnda sõna või väljendeid, võite selle sõna lihtsalt kopeerida otsingumootorisse ja laadida alla sobiva pildi, lisades selle flash-kaardile.

 1. Uute sõnu sisaldavate lausete ja fraaside meeldejätmine

See on väga tõhus viis sõnavara parandamiseks ja võõrkeele õppimiseks. Seega mäletate kohe meeles paljusid sõnu ja lause struktuuri. See võimaldab teil valmistada lause vestluses ilma vajaduseta iga sõna eraldi välja võtta. Kui teie õpitud sõnadel on mitu tähendust, võib see meetod olla väga produktiivne. See on väga levinud näiteks inglise keeles ja sõna kasutamise mõistmiseks on parem see lauses meelde jätta. Meie koduleheküljel kogutakse üle 120 000 erinevat temaatilist sõnastikku ja umbes pooled neist sisaldavad lauseid ja lauseid.

 1. Uute sõnade hääldamine

Sõnade sage ja õige hääldamine, mida õpid, aitab neid suurepäraselt meelde jätta. See meetod on hea kasutada pärast sõnade hääldamist kuulates järgneva kordusega. Proovige neid hääldada koos teiste seotud sõna või lausega. Me andsime kõik keelekaardid kuulamisfunktsiooniga mis tahes keeles, et kuulda õiget hääldust. Pärast heliplaani käivitamist on viga korrata sõna hääldamist pauside ajal ning selleks on parem pausi pikkust mängija seadete menüü sõnade vahel suurendada.

 1. Uute sõnade ja nende sünonüümide ja antonüümide meeldejätmine

Hea tehnika on meelde jätta sõnad koos nende sünonüümsete või antonüümsete ekvivalentidega. Enamik inimesi arvab assotsiatsioonide abil, ja uue teabe salvestamine võib olla väga efektiivne koos sarnaste või vastandlike sõnade õpikombinatsioonidega. Te võite seda tehnikat kasutada, luues sünonüümide ja antonüümidega flash-kaarte. Laadige internetis sünonüümide ja antonüümide sõnaraamatute alla või leidke need paljudes õpitud keele õpetustes. Pärast vajaliku koolitusmaterjali koostamist võite andmeid üle kanda tekstifailidesse ja üles laadida meie rakendusse. Selle tulemusena loote oma õppematerjali jaoks oma üleslaaditud flash-kaartide andmebaasi ja kõiki meie tööriistu saab õppida ühtegi sõna kombinatsiooni. Lisaks on meie andmebaasides juba palju sünonüüme ja antonüüme loodud kaarte. Selle meetodi kasutamisel võite meelde jätta mitu uut sõna, millel on sarnased või vastupidised tähendused, mis võimaldab teil oluliselt parandada oma sõnavara.

 1. Filmide ja videote vaatamine keeles, mida õpid

See on ilmselt kõige kättesaadavam ja tõhusam sõnavara täiustamise viis, mida saab otse emakeelena kasutada. See on suurepärane meetod uute sõnade mäletamiseks just keelekeskkonnast. Uue keele õppimisel on eriti oluline mõista slang ja idioome, mida võib leida mängufilmidest. Peate otsustama, millist võõrkeelt võite õppida. Näiteks on inglise keeles palju jagunemisi, nagu näiteks Ameerika inglise keel, Austraalia inglise keel, Briti inglise keel jne. Lähtudes keele tüübist, mida soovite õppida, peate valima sobivas riigis filmitud filmi. Esmalt saate filme subtiitritega paremini mõista. Kui kuulete sõna, mida te ei saa korraga meelde tuletada, peate selle sõnastikus alla kirjutama ja seda hiljem korrata. Kui film, mida on raske meeles pidada, lööb mul tavaliselt, tõlgib ja kopeerib selle LingoCardi rakendusse. Siis kuulan kõiki mängija sõnu ja mäletab neid kaartide abil. Materjali konsolideerimiseks saate järgmisel korral vaadata sama filmi ilma subtiitriteta - kui valite väga huvitava filmi, siis teine ​​vaatamine pole igav. Selle tulemusena peate iga vaadatava filmi puhul looma vähem uusi kaarte, kuna teie sõnavara laieneb pidevalt. Ära unusta regulaarsust; seadke eesmärk vaadata vähemalt ühte filmi nädalas õpitavas keeles või vaadata veelgi paremini kõiki filme ainult selles keeles, mida sa õpid ja mõne aja pärast võtate uue keele.

Proovige kasutada kõiki saadaolevaid meetodeid, et määrata, milline neist on teie jaoks parim.

kuidas sõnavara parandada

Kui otsustate valida ja mõista ise, kuidas kõige paremini oma sõnavara paremaks muuta, peate meeles pidama efektiivse õppimise peamised postuleetid:

 1. Regulaarsus. Sa pead harjutama iga päev.
 2. Valige ainult kõige tõhusamad koolitusvahendid
 3. Määrake parim aeg uue materjali õppimiseks ja õppimiseks
 4. Analüüsige uuritava materjali mahtu
 5. Määrake selge eesmärk igapäevase mälu koguse ja kogumahu jaoks Meie mobiilisrakendustes oleme püüdnud rakendada kõiki võimalikke sõnavara parandamise meetodeid ja nüüd on need kättesaadavad inimestele kõikjal maailmas. Peate rakenduse installima oma nutitelefoni ja registreerima süsteemis oma sõnade salvestamiseks pilvserverisse. Töötame selle nimel, et luua rahvusvaheline haridusplatvorm rahvuste inimeste jaoks, mis annab võimaluse õppida võõrkeeli ja omab keelepraktikat kogu maailmas. Loodan, et meie areng parandab märkimisväärselt teie õpitootlikkust ja aitab teil oluliselt parandada oma sõnavara.