heb

כיצד לשפר את אוצר המילים? הדרכים הטובות ביותר לזכור מילים חדשות

Andrew Kuzmin / 08 Jun

כיצד לשפר את אוצר המילים?

כל תלמיד הלומד שפה זרה שואל את השאלה הזאת. ישנן מספר דרכים בסיסיות כדי לשפר את אוצר המילים, אשר נסקור במאמר זה:

 1. האזנה וחזרה על המילים שברצונך לשנן
 2. באמצעות שיטת כרטיס הבזק
 3. יצירת אסוציאציות עם חזותיים
 4. שינון משפטים וביטויים המכילים מילים חדשות
 5. הגייה של מילים חדשות
 6. שינון מילים חדשות יחד עם המילים הנרדפות שלהם ואת האנטונימים
 7. צפייה בסרטים וקטעי וידאו בשפה שאתה לומד

כדי לענות על השאלה "איך לשפר את אוצר המילים?" זה גם צריך להבין את הפרט או תכונות מולדת של הזיכרון שלך. עבור אנשים מסוימים זה יותר טוב מהר לזכור מילים חדשות על ידי הקשבה, עבור אחרים, כתיבה ובדיקה של טקסט כתוב יעיל יותר. אנשים רבים מוצאים את זה יעיל לשנן מילים באמצעות תמונות או תמונות. אז, אתה יכול לבחור את השילוב של שיטות לשיפור אוצר המילים שיפעל הכי טוב בשבילך.

בואו ננתח כל שיטה בנפרד ונשקול את הכלים האפשריים להשגת יעילות מקסימלית:

 1. האזנה וחזרה על המילים שברצונך לשנן

אנשים רבים זוכרים מילים חדשות בצורה הטובה ביותר בעזרת האזנה תכופה. אתה יכול למצוא מספר רב של הקלטות שמע זה יכול לשחק מילים חדשות מהחומר שאתה לומד, אבל מה אם כבר למדו חצי מהמילים על ההקלטה, אבל הם נאבקים כדי לשנן את המילים הנותרות? בואו להודות כי אין צורך להקשיב להקלטת אודיו כולו שוב ושוב, אם יש לך כבר שינן מספר משמעותי של מילים. בנוסף, מספר החזרות וגודל ההפסקות בין מילים עבור כל אדם צריך להיות אינדיווידואלי בהתבסס על המאפיינים של הזיכרון שלך. לשם כך, פיתחנו נגן אודיו ייחודי LingoCard, שבו אתה יכול למחוק את כל המילים למדו רק להאזין לאלה שאתה באמת לא יודע. ניתן לשנות את מספר חזרות המילים (או התרגומים שלהם) ואת משך ההשהיות בין המילים להגדרה שתעבוד בצורה הטובה ביותר עבורך. ניתן גם ליצור ולהקשיב חומר הלמידה שלך מכל קבצי טקסט. כל שעליך לעשות הוא להעלות טקסט עם תרגום על השחקן ולהקשיב. שיטה זו יעילה במיוחד אם אין לך זמן פנוי ללמוד, כי אתה יכול להקשיב חומר הלמידה בכל עת ובכל מקום. נכון לעכשיו, מספר רב של ספרי אודיו על נושאים מסוימים זמינים. כדי לזכור מילים חדשות, אתה יכול גם להוסיף אותם לרשימה שלך על היישום שלנו ולאחר מכן להאזין להם באמצעות השחקן.

 1. באמצעות שיטת כרטיס הבזק

השיטה הפופולרית ביותר של שיפור אוצר המילים היא יצירת כרטיסי פלאש, שם צד אחד של הכרטיס יש קשה לזכור מילה, ואת הצד השני יש את המשמעות או תרגום של המילה. לאחר יצירת חפיסת קלפים, אתה מתחיל להסתכל דרכם, בהדרגה לשים בצד את הקלפים שכבר למדת, עד שלמדת את הסיפון כולו. אחרי כמה חודשים של שימוש בשיטה זו, כבר היו לי כמה מאות קלפים שהיו מאוד לא נוח לשאת מסביב. רציתי גם לשנות את סדר המילים ששמרתי בעל פה, למשל: בסדר אלפביתי, בסדר אלפביתי הפוך, באופן אקראי, בנושאים וכדומה. אז החלטתי להשתמש בטלפון חכם, אבל לא הצלחתי למצוא יישום פשוט ונוח. אז היה לי את הרעיון של יצירת יישום חדש עבור טלפונים חכמים, וכעבור כמה חודשים פיתחתי את היישום הנייד הראשון LingoCard עם כרטיסי פלאש ומסד נתונים אחד. זה היה הכרחי כדי להפוך את הקלפים עם השמיעה של מילים וליצור מספר מסדי נתונים עם המילים הנפוצות ביותר. התחלתי לדון אפשרויות יישום עם כמה מפתחים מקצועיים ידעתי. החבר 'ה אהבו את הרעיון שלי, וכתוצאה מכך החלו חובבים להצטרף לפרויקט. לאחר יישום רעיונות חדשים, החלטנו לא לעצור שם ופיתח עוד כמה כלים ייחודיים כבר זמין על שתי מערכות הפעלה: אנדרואיד ו- iOS. אירחנו את האפליקציה שלנו בחינם ב- Google Play וב- Apple Store עבור כל הארצות וכל הארצות.

לשפר את אוצר המילים

 1. יצירת אסוציאציות עם חזותיים

אנשים רבים יש זיכרון חזותי טוב עבורם זה יכול להיות יעיל מאוד ליצור אסוציאציות עם תמונות חזותיות. לדוגמה, אם אתה רואה אובייקט את המשמעות הזרה של אשר אתה לא יכול לזכור באופן מיידי, אתה יכול לצלם את האובייקט הזה ולכתוב מילה על זה בשפה שאתה לומד. עם היישום שלנו, ניתן ליצור כרטיסי פלאש עם תמונות מהמצלמה או כל תמונות מהאינטרנט. לכן, אם יש לך זיכרון חזותי טוב ולא יכול לזכור כמה מילים או ביטויים, אתה יכול פשוט להעתיק את המילה לתוך מנוע החיפוש ולהוריד כל תמונה מתאימה, לצרף אותו לכרטיס הבזק.

 1. שינון משפטים וביטויים המכילים מילים חדשות

זוהי דרך יעילה מאוד לשיפור אוצר המילים ולמידה בשפה זרה. לכן, אתה זוכר מיד חבורה של מילים מבנה המשפט. זה מאפשר לך לאחזר משפט מוכן בשיחה ללא צורך לזכור כל מילה בנפרד. אם המילים שאתה לומד יש משמעויות מרובות, שיטה זו יכולה להיות פרודוקטיבית מאוד. זה נפוץ מאוד למשל באנגלית, וכדי להבין את השימוש של מילה, עדיף לשנן את זה במשפט. יותר מ -120 אלף מילונים נושאיים שונים נאספים באתר שלנו וכמחציתם מורכבים משפטים ומשפטים.

 1. הגייה של מילים חדשות

הגייה תכופה ונכונה של המילים שאתה לומד עוזר לשנן אותם בצורה מושלמת. שיטה זו היא טובה לשימוש לאחר האזנה להגייה של מילים עם חזרה לאחר מכן. נסה לבטא אותם בשילוב עם מילים קשורות אחרות או במשפטים. סיפקנו את כל כרטיסי השפה עם פונקציית ההאזנה בכל שפה כדי לשמוע דוגמה להגייה הנכונה. לאחר הפעלת נגן אודיו זה מאוד יעיל לחזור על ההגייה של מילים במהלך הפסקות, ועל מטרה זו עדיף להגדיל את משך ההפסקות בין המילים בתפריט ההגדרות של השחקן.

 1. שינון מילים חדשות יחד עם המילים הנרדפות שלהם ואת האנטונימים

טכניקה מצוינת היא לשנן מילים עם מקביל שלהם או שווה ערך אנלוגי. רוב האנשים חושבים בעזרת עמותות, ושינון מידע חדש יכול להיות יעיל מאוד בשילוב עם שילובי למידה של מילים דומות או מנוגדות. אתה יכול להשתמש בטכניקה זו על ידי יצירת כרטיסי פלאש עם מילים נרדפות ו antonyms. הורד מילונים עם מילים נרדפות ואת האנטונימים מהאינטרנט או למצוא אותם במספר הדרכות עצמית של השפה שאתה לומד. לאחר עריכת החומר האימון שאתה צריך, אתה יכול להעביר את הנתונים לקבצי טקסט ולהעלות ליישום שלנו. כתוצאה מכך, תוכלו ליצור מסד הנתונים שהועלה שלך של כרטיסי פלאש עבור חומר הלימוד שלך, זה יהיה אפשרי ללמוד כל שילוב של מילים באמצעות כל הכלים שלנו. בנוסף, מספר רב של כרטיסים שנוצרו עם מילים נרדפות ואנטונימים כבר זמינים במאגרי המידע שלנו. כתוצאה משימוש בשיטה זו, אתה יכול לשנן כמה מילים חדשות עם משמעויות דומות או הפוכות שלהם, אשר יאפשר לך לשפר באופן משמעותי את אוצר המילים שלך.

 1. צפייה בסרטים וקטעי וידאו בשפה שאתה לומד

זוהי כנראה השיטה היעילה ביותר ונגישה של שיפור אוצר המילים, אשר ניתן להשתמש ישירות מן הדוברים. זוהי שיטה מצוינת לשנן מילים חדשות ישירות מסביבת השפה. כאשר לומדים שפה חדשה, חשוב במיוחד להבין את הסלנג ואת הניבים כי ניתן למצוא סרטים תכונה. אתה צריך להחליט איזה סוג של שפה זרה אתה רוצה ללמוד. לדוגמה, באנגלית יש מחלקות רבות כגון אנגלית אמריקאית, אנגלית אוסטרלית, אנגלית בריטית, וכן הלאה. בהתבסס על סוג השפה שאתה רוצה ללמוד, אתה צריך לבחור סרטים שנורו במדינה המתאימה. צפה בסרטים תחילה עם כתוביות לתפיסה טובה יותר. אם אתה שומע מילה שאתה לא יכול לזכור בבת אחת, אתה צריך לכתוב את זה במילון לחזור על זה מאוחר יותר. כאשר קשה לזכור מילה נתקל בסרט, אני בדרך כלל להשהות, לתרגם, ולהעתיק אותו לינגוקארד היישום. אז אני מקשיב לכל המילים של השחקן וזוכר אותם באמצעות הקלפים. כדי לאחד את החומר, בפעם הבאה אתה יכול לצפות באותו הסרט ללא כתוביות - אם בחרת סרט מעניין מאוד, הצפייה השנייה לא תהיה משעממת. כתוצאה מכך, עם כל סרט שאתה צופה, תצטרך ליצור פחות ופחות קלפים חדשים, כי אוצר המילים שלך ימשיך להתרחב. אל תשכח על סדירות; להגדיר מטרה לצפות לפחות סרט אחד בשבוע בשפה שאתה לומד, או אפילו טוב יותר לצפות בכל הסרטים רק בשפה שאתה לומד ולאחר זמן מה, תוכלו לשלוט בשפה החדשה.

נסה להשתמש בכל השיטות הזמינות כדי לקבוע איזה מהם הוא הטוב ביותר עבורך.

לשפר את אוצר המילים

כאשר אתה מחליט על הבחירה ולהבין בעצמך איך לשפר את אוצר המילים שלך הכי טוב, אתה צריך לזכור את postulates הראשי של למידה יעילה:

 1. סדירות. אתה צריך להתאמן כל יום.
 2. בחר רק את הכלים היעילים ביותר לאימון
 3. לקבוע את הזמן הטוב ביותר ללמוד וללמוד חומר חדש
 4. נתח את נפח החומר שנלמד
 5. הגדרת מטרה ברורה עבור כמות החומר לשנן מדי יום ואת הנפח הכולל ביישומים הניידים שלנו, ניסינו ליישם את כל השיטות האפשריות לשיפור אוצר המילים ועכשיו הם זמינים לאנשים בכל מקום בעולם. אתה רק צריך להתקין את היישום על הטלפון החכם שלך להירשם במערכת כדי לשמור את המילים שלך על שרת ענן. אנחנו פועלים כדי ליצור פלטפורמה חינוכית בינלאומית עבור אנשים מכל הלאומים, אשר נותן את ההזדמנות ללמוד כל שפות זרות ויש להם תרגול שפה ברחבי העולם. אני מקווה שהתפתחויות שלנו ישפרו משמעותית את התפוקה הלמידה שלכם ויעזרו לכם לשפר באופן משמעותי את אוצר המילים שלכם.