lit

Kaip pagerinti žodyną? Geriausi būdai įsiminti naujus žodžius

Andrew Kuzmin / 13 Jun

Kaip pagerinti žodyną?

Kiekvienas moksleivis, kuris mokosi užsienio kalbos, klausia šio klausimo. Yra keletas pagrindinių žodyno tobulinimo būdų, kuriuos mes apimsime šiame straipsnyje:

 1. Klausykite ir pakartokite žodžius, kuriuos norite įsiminti
 2. "Flash" kortelės metodo naudojimas
 3. Asociacijų su vaizdais kūrimas
 4. Įspėjimai ir frazės, kuriuose yra naujų žodžių
 5. Naujų žodžių išraiškos
 6. Įrašyti naujus žodžius kartu su jų sinonimais ir antonimais
 7. Filmų ir vaizdo įrašų žiūrėjimas kalba, kurią mokate

Norėdami atsakyti į klausimą "Kaip pagerinti žodyną?" taip pat būtina suprasti individualius ar įgimtus atminties požymius. Kai kuriems žmonėms geriau ir greičiau prisiminti naujus žodžius, klausydamiesi, o kitiems - rašytinio teksto rašymas ir peržiūra yra efektyvesnis. Daugelis žmonių mano, kad yra efektyvus įsiminti žodžius, naudojant nuotraukas ar nuotraukas. Taigi, galite pasirinkti geriausių jūsų žodyną gerinančių metodų derinį.

Išnagrinėkime kiekvieną metodą atskirai ir apsvarstykite galimus įrankius maksimaliam efektyvumui pasiekti:

 1. Klausykite ir pakartokite žodžius, kuriuos norite įsiminti

Daugelis žmonių geriausiai įsimena naujus žodžius, dažnai klausydami. Galite rasti daugybę garso įrašų, kurie gali atkurti naujus žodžius iš jūsų studijuojamos medžiagos, bet ką daryti, jei jau išmokote pusę įrašų žodžių, bet stengiatės pamiršti likusius žodžius? Leiskite pripažinti, kad nereikia išklausyti viso garso įrašo dar kartą ir vėl, jei jau įsimenate daugybę žodžių. Be to, pakartojimų skaičius ir pauzių dydis tarp žodžių kiekvienam asmeniui turėtų būti individualus, atsižvelgiant į jūsų atminties ypatybes. Šiuo tikslu sukūrėme unikalią "LingoCard" garso grotuvą, kurioje galite ištrinti visus išmoktus žodžius ir klausytis tik tų, kurių jūs tikrai nežinote. Jūs galite pakoreguoti žodžių (ar jų vertimų) kartotinių skaičių ir pauzių ilgį tarp žodžių iki nustatymo, kuris jums labiausiai tinka. Taip pat galite kurti ir klausytis savo mokymosi medžiagos iš bet kokių tekstinių failų. Tiesiog nusiųskite tekstą su vertimu į grotuvą ir klausykitės. Šis metodas yra ypač efektyvus, jei neturite laisvo laiko studijuoti, nes galite klausytis mokymosi medžiagos bet kuriuo metu ir bet kur. Šiuo metu galima rasti daugybę garso knygų tam tikrose temose. Jei norite įsiminti naujus žodžius, juos taip pat galite pridėti prie savo sąrašo, o tada klausytis jų naudodami grotuvą.

 1. "Flash" kortelės metodo naudojimas

Populiariausias žodžių tobulinimo metodas yra "flash" kortelių kūrimas, kai vienoje kortelės pusėje yra sunkiai įsimenamas žodis, o kita pusė turi žodžio reikšmę arba vertimą. Sukūrę kortų denį, pradedate ieškoti jų, palaipsniui atmetę anksčiau pamokotas kortas, kol sužinojote visą denį. Po poros mėnesių, kai naudojatės šiuo metodu, jau turėjau keletą šimtų korteles, kurios buvo labai nepatogios nešioti. Aš taip pat norėjau pakeisti įsimenamų žodžių tvarką, pavyzdžiui: pagal abėcėlę, atvirkščiai abėcėlės tvarka, atsitiktine tvarka, temomis ir pan. Taigi nusprendžiau naudoti išmanųjį telefoną, tačiau negalėjau rasti paprastos ir patogios programos. Tada aš turėjau idėją sukurti naują programą, skirtą išmaniesiems telefonams, o po poros mėnesių aš sukūriau pirmąją mobilią "LingoCard" programą su "flash" kortelėmis ir viena duomenų baze. Buvo būtina sudaryti korteles su bet kokių žodžių išreiškimu ir sukurti keletą duomenų bazių su dažniausiai vartojamais žodžiais. Aš pradėjau aptarti įgyvendinimo galimybes su kai kuriais profesionaliais kūrėjais, kuriuos žinojau. Vaikams patiko mano mintis, todėl entuziastai pradėjo prisijungti prie projekto. Įgyvendinus naujas idėjas, nusprendėme nesustoti ten ir sukūrėme dar keletą unikalių įrankių, jau esamų dviejose operacinėse sistemose: "Android" ir "iOS". "Google Play" ir "Apple Store" nemokamai priėmėme mūsų programą visoms šalims ir visoms tautoms.

kaip pagerinti žodyną

 1. Asociacijų su vaizdais kūrimas

Daugelis žmonių turi gerą regimąją atmintį ir jiems gali būti labai naudinga kurti asociacijas su vaizdiniais vaizdais. Pavyzdžiui, jei matote objektą, kurio užsienio reikšmė negalima iš karto prisiminti, galite fotografuoti šį objektą ir parašyti į jį kalbą mokydamoje kalboje. Su mūsų programa galima sukurti "flash" korteles su nuotraukomis iš fotoaparato ar bet kokių nuotraukų iš interneto. Taigi, jei turite gerą regimąją atmintį ir negalite prisiminti kai kurių žodžių ar išraiškų, galite tiesiog nukopijuoti šį žodį į paieškos variklį ir atsisiųsti bet kokį tinkamą paveikslėlį, jį pritvirtinus prie "flash" kortelės.

 1. Įspėjimai ir frazės, kuriuose yra naujų žodžių

Tai labai efektyvus būdas tobulinti žodyną ir mokytis užsienio kalbos. Taigi, jūs iš karto prisimenate daugybę žodžių ir sakinių struktūros. Tai leidžia jums pasiimti paruoštą sakinį pokalbyje be atskiro kiekvieno žodžio atšaukimo. Jei žodžiai, kuriuos mokate, turi keletą reikšmių, šis metodas gali būti labai produktyvus. Tai yra labai paplitęs, pavyzdžiui, anglų kalba, ir suprasti žodžio vartojimą, geriau pamiršti jį sakinyje. Mūsų svetainėje surinkta daugiau nei 120 tūkstančių skirtingų teminių žodynų, iš kurių pusė sudaro frazes ir sakinius.

 1. Naujų žodžių išraiškos

Dažnas ir teisingas žodžių, kuriuos mokate, išraiškos padeda jiems puikiai įsiminti. Šis metodas yra tinkamas naudoti klausydamas žodžių tarimo su vėlesniu pasikartojimu. Pabandykite ištarti juos kartu su kitais susijusiais žodžiais arba sakiniais. Mes išleidome visų kalbų korteles su klausymo funkcija bet kuria kalba, kad galėtume išgirsti teisingo tarimo pavyzdį. Pradėjus garso grotuvą, labai veiksmingai pakartoti žodžių tarimą per pauzes, ir šiuo tikslu geriau pauzių ilgis tarp žodžių, esančių žaidėjo nustatymų meniu.

 1. Įrašyti naujus žodžius kartu su jų sinonimais ir antonimais

Puikus būdas yra įsiminti žodžius su jų sinonimais arba antonomiais ekvivalentais. Dauguma žmonių galvoja apie asociacijų pagalbą, o naujos informacijos įsiminimas gali būti labai veiksmingas kartu su panašių ar priešingų žodžių mokymosi deriniais. Šią techniką galite naudoti kurdami "flash" korteles su sinonimais ir antonimais. Atsisiųskite žodynus su sinonimais ir antonimais iš interneto arba raskite juos daugelyje savarankiškų mokymosi kalbų pamokų. Suderinus reikalingą mokymo medžiagą, galite perkelti duomenis į tekstinius failus ir įkelti į mūsų programą. Dėl to jūs sukursite savo įkeltą Flash kortelių duomenų bazę savo studijų medžiagą ir galėsite sužinoti bet kokį žodžių derinį naudodami visus mūsų įrankius. Be to, mūsų duomenų bazėse jau yra daug kartų, sukurtų sinonimais ir antonimais. Naudodamiesi šiuo metodu, galite įsiminti keletą naujų žodžių su panašiomis ar priešingomis reikšmėmis, kurios leis žymiai pagerinti jūsų žodyną.

 1. Filmų ir vaizdo įrašų žiūrėjimas kalba, kurią mokate

Tai turbūt labiausiai prieinamas ir efektyvus žodyno tobulinimo būdas, kurį galima naudoti tiesiogiai iš gimtoji kalba. Tai puikus būdas įsiminti naujus žodžius tiesiai iš kalbos aplinkos. Kalbant apie naują kalbą, ypač svarbu suprasti žanrus ir idiomas, kurias galima rasti meno kino filmuose. Jums reikia nuspręsti, kokio tipo užsienio kalbos norite mokytis. Pavyzdžiui, anglų kalba turi daugybę padalinių, tokių kaip anglų, anglų, anglų, anglų, britų ir kt. Remiantis kalbos, kurią norite išmokti, tipą, turite pasirinkti filmus, kurie buvo nufilmuoti atitinkamoje šalyje. Pirmiausia žiūrėkite filmus su subtitrais, kad geriau suvoktumėte. Jei girdite žodį, kurio negalima atsiminti vienu metu, jį reikia įrašyti žodynu ir kartoti jį vėliau. Kai sunku įsimenamas žodis kyla filme, aš paprastai pristabdau, verčiau ir nukopijuoju jį į "LingoCard" programą. Tada klausiu visų žaidime esančių žodžių ir prisimenu juos naudodamas korteles. Norėdami sustiprinti medžiagą, kitą kartą galėsite žiūrėti tą patį filmą be subtitrų - jei pasirinkote labai įdomų filmą, antrasis peržiūra nebus nuobodus. Todėl kiekvienu filmu, kurį žiūrite, turėsite kurti vis mažiau ir mažiau naujų kortelių, nes jūsų žodynėlis nuolat plėsis. Nepamirškite apie reguliarumą; nustatyti tikslą žiūrėti bent vieną filmą per savaitę mokomojoje kalboje arba dar geriau žiūrėti visus filmus tik ta kalba, kurią mokate, o po kurio laiko jūs įsisavinsite naują kalbą.

Pabandykite naudoti visus galimus metodus, kad nustatytumėte, kuris iš jų yra jums geriausias.

kaip pagerinti žodyną

Kai nuspręstumėte apie pasirinkimą ir suprasite save, kaip geriausia gerinti savo žodyną, jums reikia prisiminti pagrindinius veiksmingo mokymosi po- liutai:

 1. Reguliarumas. Jums reikia praktikuoti kiekvieną dieną.
 2. Pasirinkite tik pačias veiksmingiausias mokymo priemones
 3. Nustatykite geriausią laiką studijuoti ir mokytis naujos medžiagos
 4. Analizuokite tiriamos medžiagos tūrį
 5. Nustatykite aiškų tikslų kiekį medžiagos, kurią reikia įsiminti kiekvieną dieną ir bendrą tūrį Mūsų mobiliose programose bandėme įgyvendinti visus galimus žodynų tobulinimo metodus, o dabar jie yra prieinami žmonėms visame pasaulyje. Jums reikia įdiegti programą tik išmaniajame telefone ir užsiregistruoti sistemoje, kad išsaugotumėte savo žodžius debesies centre. Mes stengiamės sukurti tarptautinę švietimo platformą visų tautybių žmonėms, kuri suteikia galimybę mokytis užsienio kalbų ir turėti kalbos praktiką visame pasaulyje. Tikiuosi, kad mūsų pokyčiai žymiai pagerins jūsų mokymosi našumą ir padės jums gerokai pagerinti savo žodyną.