pol

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Andrew Kuzmin / 06 Feb

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Zadałem sobie to pytanie dwa lata temu (w wieku 32 lat).

Po rozpoczęciu aktywnej nauki nowego języka od zera, natknąłem się na trzy główne problemy:

  1. Poprawa słownictwa i przechowywania trudnych do zapamiętania słów
  2. Brak czasu na naukę języków obcych
  3. Jak znaleźć native speakerów dla praktyki językowej

Aby osiągnąć lepszy wynik, ja, jak być może każda inna osoba ucząca się języka obcego, musiałem rozwiązać te problemy.

Na początku zacząłem korzystać z najpopularniejszego sposobu poszerzania słownictwa za pomocą kart flash, gdzie po jednej stronie napisałem słowo po angielsku, a po drugiej jego tłumaczenie. Po zaledwie kilku miesiącach zebrałem kilkaset kart flash, które były bardzo niewygodne do noszenia. Potem zdecydowałem się użyć aplikacji mobilnej dla wygody, ale po zbadaniu produktów dostępnych w tym czasie na rynku, nie mogłem znaleźć aplikacji, która byłaby dla mnie prosta i wygodna.

Na szczęście miałem doświadczenie w tworzeniu oprogramowania i chciałem zbudować skuteczne narzędzie do użytku osobistego. Będąc fanem systemu operacyjnego Android, samodzielnie zacząłem opracowywać pierwszą wersję LingoCard na mój smartfon, a za kilka miesięcy pierwsza aplikacja z kartami językowymi i jedną bazą danych (jedną talią kart) była gotowa. Później miałem chęć tworzyć karty z wymową słów i możliwością tworzenia baz danych z najczęściej używanymi słowami. Zacząłem omawiać możliwości wdrożenia ze znanymi profesjonalnymi programistami. Chłopaki polubili mój pomysł, w wyniku którego entuzjaści zaczęli dołączać do projektu. Po wdrożeniu tych nowych pomysłów zdecydowaliśmy się nie zatrzymywać i opracowaliśmy jeszcze kilka unikalnych narzędzi dla dwóch systemów operacyjnych: Android i iOS. Hostowaliśmy naszą aplikację w Google Play i sklepie Apple Store za darmo.

Jak szybko nauczyć się angielskiego

W ciągu kilku miesięcy dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie zaczęło korzystać z naszej aplikacji i otrzymaliśmy wiele listów z podziękowaniami, wskazań błędów oraz pomysłów na ulepszenie produktu, za co jesteśmy wdzięczni. W rezultacie zgromadziliśmy wystarczająco dużo zadań i nowych pomysłów na rozwój, które zajmowałyby nas przynajmniej przez kilka lat.

Gdy zanurzysz się w środowisku językowym, zrozumiesz, jak ważne jest, aby móc szybko budować zdania. To umiejętność rozumienia zdań i podstawowych zwrotów sprawia, że ​​Twoja mowa jest odpowiednia do rozmowy i szybkiego tłumaczenia. Dlatego postanowiliśmy skomponować karty zawierające zdania, frazy i idiomy. W tej chwili możesz znaleźć setki tysięcy takich kart językowych, które zawierają użyteczne zwroty i zdania w naszej aplikacji.

Pracując nad problemem braku czasu na naukę, zdecydowaliśmy się stworzyć unikalny odtwarzacz audio, który będzie głosował dowolnym tekstem i kartami utworzonymi w określonej kolejności, na przemian z obcymi słowami i ich tłumaczeniem. Dzięki temu języka angielskiego można się nauczyć w sposób podobny do słuchania muzyki w dowolnym miejscu i czasie. Obecnie narzędzie to ma możliwość słuchania około 40-50 języków obcych, w zależności od używanego urządzenia i platformy. Przypuszczam, że w najbliższym czasie nasz gracz będzie mógł pracować ze wszystkimi znanymi językami.

Aby rozwiązać problem lokalizowania native speakerów w praktyce kolokwialnej, jesteśmy zaangażowani w tworzenie sieci społecznościowej i opracowywanie specjalnych algorytmów dla tej sieci, aby połączyć każdego użytkownika ze spersonalizowanym native speakerem lub ekspertem.

W wyniku integracji wszystkich naszych narzędzi edukacyjnych w jednym kompleksie stworzymy międzynarodową platformę edukacyjną do nauki dowolnego języka obcego z pomocą osób dowolnej narodowości.