tur

İngilizceyi nasıl hızlı öğrenirim?

Andrew Kuzmin / 07 Feb

İngilizceyi nasıl hızlı öğrenirim?

Kendime iki yıl önce (32 yaşında) bu soruyu sordum.

Yeni bir dili sıfırdan aktif olarak öğrenmeye başladıktan sonra üç temel sorunla karşılaştım:

  1. Sözcük dağarcığının geliştirilmesi ve hatırlanması zor kelimelerin depolanması
  2. Yabancı dil eğitimi için zaman eksikliği
  3. Dil eğitimi için ana dili nasıl bulabilirim?

Daha iyi bir sonuç elde etmek için, belki de yabancı bir dilde çalışan her kişi gibi bu sorunları çözmek zorundaydım.

Başlangıçta, kelimeumu bir taraftan İngilizce olarak yazdığım ve diğer tarafında da çevirisini yapan flash kartları kullanarak sözlüğümü genişletmenin en yaygın yolunu kullanmaya başladım. Birkaç ay sonra birkaç yüz adet flaş kartı biriktirdim ve bu da taşınması son derece rahatsız ediciydi. Bundan sonra rahatlık sağlamak için bir mobil uygulama kullanmaya karar verdim, ancak pazardaki mevcut ürünleri inceledikten sonra, benim için basit ve kullanışlı bir uygulama bulamadım.

Neyse ki, yazılım geliştirme deneyimi yaşadım ve kişisel kullanım için etkili bir araç oluşturmak istedim. Android işletim sistemini hayran bırakarak, bağımsız olarak akıllı telefonum için LingoCard'ın ilk sürümünü geliştirdim ve birkaç ay sonra dil kartları ve bir veritabanı (bir kart destesi) ile ilk uygulama hazırdı. Daha sonra, kelimeleri telaffuz eden kartları yapma ve en yaygın kullanılan kelimelerle veri tabanları oluşturabilme arzusundaydım. Uygulama seçeneklerini tanıdık profesyonel geliştiricilerle tartışmaya başladım. Çocuklar, meraklılarının projeye dahil olmaya başlaması sonucunda fikrimi beğendiler. Bu yeni fikirleri uyguladıktan sonra, burada durmamaya karar verdik ve iki işletim sistemi için birkaç daha benzersiz araç geliştirdik: Android ve iOS. Uygulamamızı Google Play'de ve Apple Store'da ücretsiz olarak barındırdık.

İngilizceyi nasıl hızlı öğrenirim

Birkaç ay boyunca dünyanın dört bir yanındaki on binlerce insan uygulamanızı kullanmaya başladı ve çok teşekkür eden mektuplar, hata belirtileri ve ürünümüzü geliştirmek için verdiğimiz minnettar fikirler aldık. Sonuç olarak, gelişim için en azından birkaç yıldır bizi işgal edecek kadar çok görev ve yeni fikir biriktirdik.

Kendinizi dil ortamına bırakırken, cümleleri hızlı bir şekilde oluşturmanın ne kadar önemli olduğunu anlamaya başlarsınız. Konuşmanızın konuşma ve hızlı çeviri için kabul edilebilir olmasını sağlayan cümleleri ve temel cümleleri anlamanız mümkündür. Bu nedenle, cümleler, cümleler ve deyimler içeren kartlar oluşturmaya karar verdik. Şu anda, başvurunuza yararlı ifadeler ve cümleler içeren yüz binlerce böyle dil kartı bulabilirsiniz.

Çalışma süresi eksikliği sorunu üzerine çalışarak, yabancı kelimeleri ve çevirilerini değiştirerek herhangi bir metni ve belirli bir sırada oluşturulan tüm kartları seslendirecek benzersiz bir ses çalar yaratmaya karar verdik. Sonuç olarak İngilizce, her yerde ve her zaman müzik dinlemeye benzer bir şekilde öğrenilebilir. Şu anda bu araç, kullanılan cihaza ve platforma bağlı olarak yaklaşık 40-50 yabancı dili dinleme olanağı ile sağlanmaktadır. Sanırım yakın gelecekte bir noktada oyuncumuz tüm bilinen dillerle çalışabilecektir.

Konuşma dili uygulaması için yerli konuşmacı bulmak sorununu çözmek için, her bir kullanıcıyı kişiselleştirilmiş bir yerli veya uzman konuşmacıya bağlamak için bu ağ için bir sosyal ağ oluşturma ve özel algoritmalar geliştirmeye çalışıyoruz.

Tüm öğrenme araçlarımızı bir karmaşıka entegre ettikten sonra herhangi bir uyruklu kişinin yardımıyla herhangi bir yabancı dili eğitmek için uluslararası bir eğitim platformu oluşturacağız.