slo

Ako sa rýchlo naučiť angličtinu?

Andrew Kuzmin / 07 Feb

Ako sa rýchlo naučiť angličtinu?

Pýtal som sa tejto otázky pred dvoma rokmi (vo veku 32 rokov).

Keď som začal aktívne učiť nový jazyk od začiatku, narazil som na tri hlavné problémy:

  1. Zlepšenie slovnej zásoby a ukladanie ťažko zapamätateľných slov
  2. Nedostatok času na štúdium cudzích jazykov
  3. Ako nájsť rodených hovorcov pre jazykovú prax

Aby som dosiahla lepší výsledok, musel som vyriešiť tieto problémy, rovnako ako snáď každá iná osoba, ktorá študuje cudzí jazyk.

Na začiatku som začal používať najbežnejší spôsob rozširovania mojej slovnej zásoby pomocou flash kariet, kde som na jednej strane napísal slovo v angličtine a na druhej strane jeho preklad. Po pár mesiacoch som nahromadil niekoľko stoviek flashových kariet, ktoré boli mimoriadne nepríjemné. Potom som sa rozhodol používať mobilnú aplikáciu pre pohodlie, ale po preskúmaní produktov dostupných v tej dobe na trhu, nemohol som nájsť aplikáciu, ktorá bola jednoduchá a pohodlná pre mňa.

Našťastie som mal skúsenosti s vývojom softvéru a chcel som vytvoriť efektívny nástroj pre osobné použitie. Ako fanúšik operačného systému Android som samostatne začal vyvíjať prvú verziu zariadenia LingoCard pre svoj smartphone a za pár mesiacov bola pripravená prvá aplikácia s jazykovými kartami a jednou databázou (jedna sada kariet). Neskôr som mal túžbu robiť karty, ktoré obsahovali výslovnosť slov a schopnosť vytvárať databázy s najčastejšie používanými slovami. Začal som diskutovať o možnostiach implementácie so známymi profesionálnymi vývojármi. Chlapci sa mi páčili môj nápad, v dôsledku ktorého sa nadšenci začali zapojiť do projektu. Po implementácii týchto nových nápadov sme sa rozhodli neprestať a vyvinuli ešte niekoľko jedinečných nástrojov pre dva operačné systémy: Android a iOS. Aplikáciu v službe Google Play a službe Apple Store sme bezplatne hostili.

Ako sa rýchlo naučiť angličtinu

V priebehu niekoľkých mesiacov začali naše aplikácie používať desiatky tisíc ľudí po celom svete. Dostali sme mnoho listov s poďakovaním, náznaky chýb, ako aj nápady na zlepšenie produktu, za ktorý sme vďační. Výsledkom je, že sme nahromadili dostatok úloh a nových nápadov na rozvoj, aby nás aspoň niekoľko rokov zaujali.

Keď sa ponoríte do jazykového prostredia, pochopíte, aké dôležité je, aby ste mohli rýchlo vytvárať vety. Je to schopnosť porozumieť vetám a základným frázam, ktoré činia vašu reč prijateľnou pre rozhovor a rýchly preklad. Preto sme sa rozhodli vytvoriť karty obsahujúce vety, frázy a výrazy. Momentálne nájdete v našej aplikácii stovky tisíc jazykových kariet, ktoré obsahujú užitočné frázy a vety.

Práca na probléme nedostatku študijného času sme sa rozhodli vytvoriť jedinečný zvukový prehrávač, ktorý bude vysielať akýkoľvek text a akékoľvek karty vytvorené v určitom poradí pri striedaní medzi cudzími slovami a ich prekladom. V dôsledku toho sa angličtina môže učiť spôsobom, ktorý je podobný počúvaniu hudby kdekoľvek a kedykoľvek. V súčasnosti je tento nástroj vybavený schopnosťou počúvať asi 40-50 cudzích jazykov v závislosti od použitého zariadenia a platformy. Predpokladám, že v blízkej budúcnosti náš hráč bude môcť pracovať so všetkými známymi jazykmi.

Na vyriešenie problému lokalizácie rodených hovorcov na hovorovej praxi sa zaoberáme vytváraním sociálnej siete a vytváraním špeciálnych algoritmov pre túto sieť, aby sme spojili každého používateľa s personalizovaným pôvodným alebo odborným rečníkom.

Vďaka integrácii všetkých našich vzdelávacích nástrojov do jedného komplexu vytvoríme medzinárodnú vzdelávaciu platformu pre štúdium akéhokoľvek cudzieho jazyka s pomocou ľuďom akejkoľvek národnosti.