che

Jak se rychle naučit angličtinu?

Andrew Kuzmin / 05 Feb

Jak se rychle naučit angličtinu?

Zeptala jsem se na tuto otázku před dvěma lety (ve věku 32 let).

Když jsem začal aktivně učit nový jazyk od začátku, narazil jsem na tři hlavní problémy:

  1. Zlepšení slovní zásoby a ukládání těžko zapamatovatelných slov
  2. Nedostatek času pro studium cizích jazyků
  3. Jak najít rodilé mluvčí pro jazykovou praxi

Abych dosáhl lepšího výsledku, musela jsem, stejně jako všichni ostatní studenti cizího jazyka, tyto problémy vyřešit.

Na začátku jsem začal používat nejčastější způsob rozšiřování mého slovníku pomocí flashových karet, kde jsem na jedné straně napsal slovo v angličtině a na druhé straně překlad. Po několika měsících jsem nahromadil několik stovek flashových karet, které byly nesmírně nepohodlné. Poté jsem se rozhodl použít mobilní aplikaci pro pohodlí, ale poté, co jsem prozkoumal produkty, které byly k dispozici v té době na trhu, nemohl jsem najít žádnou aplikaci, která by byla pro mě jednoduchá a pohodlná.

Naštěstí jsem měl zkušenosti s vývojem softwaru a chtěl jsem vytvořit efektivní nástroj pro osobní potřebu. Jako fanoušek operačního systému Android jsem samostatně začal vyvíjet první verzi zařízení LingoCard pro svůj smartphone a za pár měsíců byla připravena první aplikace s jazykovými kartami a jednou databází (jedna balíček karet). Později jsem měl touhu dělat karty, které obsahovaly výslovnosti slov a schopnost vytvářet databáze s nejčastěji používanými slovy. Začala jsem diskutovat o možnostech implementace se známými profesionálními vývojáři. Chlapci měli rád můj nápad, v důsledku čehož se nadšenci začali připojovat k projektu. Po implementaci těchto nových nápadů jsme se rozhodli, že zde nezastavíme a vyvinuli několik unikátních nástrojů pro dva operační systémy: Android a iOS. Naše aplikace byla bezplatně umístěna v Google Play a v Apple Store.

Jak se rychle naučit angličtinu

Během několika měsíců začaly naše aplikace používat desítky tisíc lidí po celém světě. Dostali jsme mnoho dopisů s poděkováním, náznaky chyb a nápady pro zlepšení produktu, za který jsme vděčni. Výsledkem je, že jsme nahromaděli dostatečné množství úkolů a nových nápadů na rozvoj, abychom nás alespoň několik let zabírali.

Když se ponoříte do jazykového prostředí, pochopíte, jak důležité je, aby bylo možné rychle vytvářet věty. Je to schopnost porozumět větám a základním frázím, která činí váš projev přijatelným pro konverzaci a rychlý překlad. Proto jsme se rozhodli sestavit karty obsahující věty, fráze a idiomy. V současné době najdete stovky tisíc jazykových karet, které obsahují užitečné fráze a věty v naší aplikaci.

Práce na problému nedostatku studijního času jsme se rozhodli vytvořit jedinečný zvukový přehrávač, který vysloví jakýkoli text a všechny karty vytvořené v určitém pořadí, zatímco střídají mezi cizími slovy a jejich překladem. V důsledku toho se angličtina může naučit způsobem, který je podobný poslechu hudby kdekoli a kdykoliv. V současné době je tento nástroj schopen naslouchat asi 40-50 cizím jazykům v závislosti na použitém zařízení a platformě. Předpokládám, že v určitém okamžiku v blízké budoucnosti bude náš hráč schopen pracovat se všemi známými jazyky.

Abychom vyřešili problém s lokalizací rodilých mluvčích pro hovorovou praxi, zabýváme se vytvářením sociální sítě a vývojem speciálních algoritmů pro tuto síť, abychom propojili každého uživatele s personalizovaným nativním nebo odborným mluvčím.

Díky integraci všech našich vzdělávacích nástrojů do jednoho komplexu vytvoříme mezinárodní vzdělávací platformu pro studium jakéhokoli cizího jazyka s pomocí lidí jakékoli státní příslušnosti.