ua

Як поліпшити словниковий запас? Найкращі способи запам'ятовування нових слів

Andrei Kuzmin / 02 Jul

Як поліпшити словниковий запас?

Кожен учень, який вивчає іноземну мову, задає це питання. Існує кілька основних способів вдосконалення словника, який ми розглянемо в цій статті:

 1. Прослуховування та повторення слів, які ви хочете запам'ятати
 2. Використання методу флеш-картки
 3. Створення асоціацій із зображеннями
 4. Запам'ятовування речень і фраз, що містять нові слова
 5. Вимова нових слів
 6. Запам'ятовування нових слів разом з їх синонімами та антонімами
 7. Перегляд фільмів та відео на мові, яку ви вивчаєте

Відповісти на питання "Як поліпшити словниковий запас?" також необхідно розуміти індивідуальні або природжені риси вашої пам'яті. Для деяких людей краще і швидше запам'ятовувати нові слова шляхом прослуховування, для інших - написання та перегляд написаного тексту є більш ефективним. Багато людей вважають за краще запам'ятовувати слова, використовуючи фотографії або фотографії. Отже, ви можете вибрати комбінацію методів для покращення словника, який буде найкращим для вас.

Давайте аналізуємо кожний метод окремо та розглянемо можливі інструменти для досягнення максимальної ефективності:

 1. Прослуховування та повторення слів, які ви хочете запам'ятати

Багато людей найкраще пам'ятає нові слова за допомогою частого слухання.

Ви можете знайти велику кількість аудіозаписів, які можуть відтворювати нові слова з матеріалу, який ви вивчаєте, але що робити, якщо ви вже навчилися половині слів запису, але намагаєтеся запам'ятати решту слів? Припустимо, що знову і знову треба слухати весь аудіозапис, якщо ви вже запам'ятовували значну кількість слів. Крім того, кількість повторень і розмір пауз між словами для кожної людини повинні бути індивідуальними, залежно від характеристик вашої пам'яті.

Для цього ми розробили унікальний аудіопрогравач LingoCard, в якому ви можете видалити всі вчені слова та слухати лише ті, що ви насправді не знаєте. Ви можете скоригувати кількість повторень слів (або їх перекладів) та довжину пауз між словами до того налаштування, яке буде найкращим для вас.

Також можна створювати та слухати власний навчальний матеріал з будь-яких текстових файлів. Просто завантажте текст з перекладом на плеєр і слухайте.

Цей метод особливо ефективний, якщо у вас немає вільного часу для навчання, тому що ви можете слухати навчальний матеріал у будь-який час і в будь-якому місці.

В даний час доступна велика кількість аудіокниг на певні теми. Щоб запам'ятати нові слова, ви також можете додати їх до свого списку в нашій програмі, а потім прослухати їх за допомогою програвача.

 1. Використання методу флеш-картки

Найбільш популярним способом вдосконалення словника є створення флеш-карт, де на одній стороні карти важко запам'ятовується слово, а інша сторона має значення або переклад слова.

Після створення колоди карт ви починаєте їх переглядати, поступово відкладаючи карти, які ви вже вивчили, поки не дізнаєтеся всю колоду.

Через пару місяців використання цього методу я вже мав кілька сотень карток, що було надзвичайно незручно носити.

Я також хотів змінити порядок слів, які я запам'ятав, наприклад: в алфавітному порядку, у зворотному алфавітному порядку, випадково, у темах тощо.

Тому я вирішив використовувати смартфон, але я не міг знайти простий і зручний додаток. Тоді я мав ідею створити нову програму для смартфонів, і через пару місяців я створив першу програму для мобільних пристроїв LingoCard з флеш-картами та однією базою даних. Потрібно було зробити картки з висловленням будь-яких слів і створювати кілька баз даних з найбільш часто використовуваними словами. Я почав обговорювати варіанти впровадження з деякими професійними розробниками, яких я знав. Хлопцям сподобалася моя ідея, і в результаті до проекту приєдналися ентузіасти. Після впровадження нових ідей, ми вирішили не зупинитися на цьому місці та розробити ще кілька унікальних інструментів, які вже доступні в двох операційних системах: Android і iOS. Ми безкоштовно розмістили наш додаток у Google Play та Apple Store для всіх країн та усіх національностей.

Як поліпшити словниковий запас

 1. Створення асоціацій із зображеннями

Багато людей мають хорошу візуальну пам'ять, і для них може бути дуже ефективним створення асоціацій з візуальними зображеннями. Наприклад, якщо ви бачите об'єкт, іноземний сенс якого ви не можете відразу забути, ви можете сфотографувати цей об'єкт і записати на нього слово на мові, яку ви вивчаєте.

За допомогою нашої програми можна створювати флеш-карти з фотографіями з камери або будь-які фотографії з Інтернету.

Таким чином, якщо у вас хороша візуальна пам'ять і ви не пам'ятаєте деякі слова чи вирази, ви можете просто скопіювати це слово в пошукову систему і завантажити будь-який відповідний малюнок, приєднавши його до флеш-карти.

 1. Запам'ятовування речень і фраз, що містять нові слова

Це дуже ефективний спосіб поліпшити словник та вивчати іноземну мову. Таким чином, ви відразу пам'ятаєте купу слів і структуру речення. Це дозволяє отримувати готові пропозиції у бесіді без необхідності кожне слово відкликати окремо.

Якщо слова, які ви вивчаєте, мають декілька значень, цей метод може бути дуже продуктивним. Це дуже часто зустрічається, наприклад, на англійській мові, і щоб зрозуміти використання слова, краще запам'ятовувати його у реченні.

На нашому сайті зібрано більше 120 тисяч різних тематичних словників, і близько половини з них складаються з фраз і речень.

 1. Вимова нових слів

Часта та правильна вимова слів, які ви навчаєтесь, допомагає в уяві пам'ятати їх.

Цей метод добре використовувати після прослуховування вимови слів з наступним повторенням.

Спробуйте вимовити їх у поєднанні з іншими пов'язаними словами або у реченнях.

Ми надавали всі мовні карти з функцією прослуховування на будь-якій мові, щоб послухати приклад правильної вимови.

Після запуску аудіопрогравача дуже ефективно повторити вимову слів під час пауз, і для цього краще збільшити довжину пауз між словами в меню налаштувань програвача.

 1. Запам'ятовування нових слів разом з їх синонімами та антонімами

Відмінною технікою є запам'ятовування слів з їх синонімами або антонімічними еквівалентами.

Більшість людей думають за допомогою асоціацій, і запам'ятовування нової інформації може бути дуже ефективним у поєднанні з навчанням комбінацій схожих або протилежних слів.

Ви можете використовувати цю техніку, створюючи флеш-карти з синонімами та антонімами.

Завантажте словники з синонімами та антонімами з Інтернету або знайдіть їх у численних самостійних підручниках мови, яку ви вивчаєте. Після складання необхідного навчального матеріалу ви можете перенести дані в текстові файли та завантажити в нашу програму. В результаті ви створите власну завантажену базу даних флеш-карт для вашого навчального матеріалу, і ви зможете дізнатись будь-яку комбінацію слів за допомогою всіх наших інструментів.

Крім того, велика кількість карток, створених за синонімами та антонімами, вже доступні в наших базах даних.

В результаті використання цього методу ви можете запам'ятовувати декілька нових слів зі своїми аналогічними або протилежними значеннями, що дозволить значно покращити свій словниковий запас.

 1. Перегляд фільмів та відео на мові, яку ви вивчаєте

Це, мабуть, найбільш доступний і ефективний спосіб покращення словника, який можна використовувати безпосередньо з носіїв мови.

Це відмінний спосіб запам'ятовування нових слів прямо з мовного середовища. Під час вивчення нової мови особливо важливо розуміти сленг та ідіоми, які можна знайти в художніх фільмах.

Ви повинні вирішити, який тип іноземної мови ви хочете вивчити. Наприклад, англійська має багато розділів, таких як американський англійський, австралійський англійський, британський англійський і так далі. Виходячи з типу мови, яку ви хочете вивчити, потрібно вибрати фільми, зняті в відповідній країні.

Спочатку дивіться фільми з субтитрами для кращого сприйняття. Якщо ви чуєте слово, яке ви не можете запам'ятати відразу, його потрібно записати в словнику та повторити пізніше.

Коли важко запам'ятовується слово зустрічається у фільмі, я зазвичай паузу, перекладаю і копіюю його до програми LingoCard. Потім я слухаю всі слова в програвачі і пам'ятаю їх, використовуючи картки.

Щоб об'єднати матеріал, наступного разу ви зможете переглянути той самий фільм без субтитрів - якщо ви вибрали дуже цікавий фільм, другий перегляд не буде нудним.

Як результат, з кожним фільмом, який ви дивитесь, вам доведеться створити все менше і більше нових карт, тому що ваш словник буде постійно розширюватися.

Не забувай про регулярність; поставити собі за мету переглянути принаймні один фільм на тиждень на мові, яку ви вивчаєте, або навіть краще переглядати всі фільми лише на мові, яку ви вивчаєте, і через деякий час ви освоїте нову мову.

Спробуйте використати всі доступні методи, щоб визначити, який з них найкращий для вас.

Як поліпшити словниковий запас

Коли ви вирішите вибрати і зрозуміти для себе, як краще удосконалюєте свій словниковий запас, вам потрібно пам'ятати про основні постулати ефективного навчання:

 1. Регулярність. Вам потрібно практикувати кожен день.
 2. Виберіть лише найбільш ефективні інструменти для навчання
 3. Визначте найкращий час для вивчення та вивчення нового матеріалу
 4. Проаналізуйте обсяг досліджуваного матеріалу
 5. Встановіть чітку мету для кількості матеріалу, що запам'ятовується щодня, та загального обсягу

У наших мобільних додатках ми намагалися впровадити всі можливі способи вдосконалення словника, і тепер вони доступні людям у будь-якій точці світу. Вам потрібно лише встановити програму на своєму смартфоні та зареєструватися в системі, щоб зберегти слова на сервері хмар.

Ми працюємо над створенням міжнародної освітньої платформи для людей всіх національностей, яка дає можливість вивчати будь-які іноземні мови та мати мовну практику в усьому світі. Я сподіваюсь, що наші розробки значно покращують вашу продуктивність навчання та допоможуть вам значно покращити ваш словниковий запас.