ua

Частотний словник - це найкращий спосіб вивчати англійську або будь-яку іншу мову.

Andrei Kuzmin / 01 Jun

Частотний словник - це колекція (список) слів в певній мові, які найчастіше використовуються в писемній або усній мові.

Словник може бути впорядкованим за частотою, алфавітом, за групами слів (наприклад, перші тисячі найбільш частотних слів, за ними другі тисячі тощо), за типовістю (слова, які часті для більшості текстів) тощо. Частотні списки використовуються для вивчення та викладання мов, створення нових словників, застосування обчислювальної лінгвістики, дослідження лінгвістичної типології тощо.

Частотна інформація відіграє центральну роль у вивченні мови. Дослідження показали, що 4 000-5 000 найчастіших слів становлять до 95 відсотків писемного тексту, а 1 000 найчастіших слів становлять 85 відсотків усної мови. Хоча результати стосувалися лише англійської мови, вони надають чіткі докази того, що, користуючись частотою як загальним керівником для вивчення словникового запасу, можна засвоїти лексику, яка в більшості випадків буде корисною для навчаючогося. Однак слід мати на увазі дві обставини. По-перше, підрахунок слів не є настільки простим, як здається на перший погляд. По-друге, дані про частоту, що містяться у частотних словниках, ніколи не повинні виступати єдиною джерелом інформації для навчаючогося. Проте, інформація про частоту є дуже хорошою початковою точкою і може приносити швидкі результати. Тому раціонально надавати пріоритет словам, які ви ймовірно чуєте та читаєте найчастіше. Це філософія, що стоїть за цією серією словників.

"Я не знаю цього слова". "Що означає це слово?" "Як використовується це слово?" Це деякі з найпоширеніших прохань допомоги від мовних учнів - і це заслуговує на увагу.

Недостатнє знання слів, або неправильних слів, часто є кореневою причиною непорозумінь, нездатності добре читати та писати, а також цілої низки пов'язаних проблем. Ця фундаментальна потреба ускладнюється тим, що слів потрібно знати просто надзвичайно багато в будь-якій мові, але особливо в англійській, яка може містити понад півмільйона різних слів - і це число постійно зростає.

Для повноцінного спілкування на іноземній мові необхідно знати близько 10 000 слів, тому особливо важливо запам'ятовувати саме ті слова, які найчастіше зустрічаються в усній та писемній мові. Наприклад, в англійській мові приблизно 50 000 слів. Якщо ви вивчаєте все без частотного словника, то навіть після запам'ятовування будь-яких 10 тисяч слів ви будете гірше розуміти іноземну мову порівняно з такою ж кількістю запам'ятаних слів з частотного словника.

Я також рекомендую запам'ятовувати цілі базові речення або речення на потрібні теми. Це дозволить мати готові структури та комбінації речень, які, в поєднанні зі знанням частотного словника, дозволять вам швидко та без коливань вимовляти цілі речення.

Можливо, кожен з вас звернув увагу на те, що, розмовляючи на іноземній мові, люди часто роблять багато пауз у реченні, що створює відчуття дискомфорту для вашого співрозмовника. Ця техніка дозволить вам вести діалог без заїдання та швидко формулювати речення.

Частотні словники Lingocard складаються за допомогою спеціальних алгоритмів для аналізу частоти використання слів у найпопулярніших книгах світової літератури.

Ми розробили мобільні додатки для зручного зберігання та запам’ятовування слів. Частотні словники в наших додатках доступні для будь-якої комбінації з 67 іноземних мов. Ви можете отримати базові частотні словники безкоштовно відразу після входу в наш додаток.

Після завантаження частотних словників ви зіткнетеся з основною проблемою - запам'ятовуванням великої кількості нових слів і браком вільного часу. Тому ми розробили комплекс програмних засобів і вправ для ефективного запам'ятовування.

Також ми розробили абсолютно унікальний аудіоплеєр, вбудований у мобільний додаток Lingocard, за допомогою якого ви можете запам’ятовувати слова та речення в будь-який момент, наприклад, за кермом. Роблячи позначки на вивченому матеріалі, ви завжди зможете прослухати тільки нові і важко запам'ятовуються слова.

Не дивуйтеся відсутності в наших продуктах картинок, знайомих більшості користувачів. Справа в тому, що ми завантажуємо у ваш пристрій величезну кількість слів і речень, і якщо ви робите це з картинками, вам знадобиться великий обсяг пам'яті. Незважаючи на це, ви можете самостійно додати будь-яку картинку для ваших складних слів і мовних карток. Якщо ви самі підберете картинку до слова, це буде особливо ефектно і обов'язково сформує додаткові нейронні зв'язки у вашому мозку.

Можливість швидкого перекладу слів і речень в обох напрямках — з іноземного на рідний і навпаки — неймовірно цінна. Щоб полегшити це, вкрай важливо розставляти пріоритети для запам’ятовування мовних карток, починаючи з рідної мови та переходячи до іноземної (і навпаки). У меню програми ви можете легко налаштувати потрібні параметри карток для підтримки цього процесу.

Не забувайте перевіряти раніше вивчений матеріал, для цього вам достатньо позначити вивчені картки, і це дозволить вам відкрити цей каталог з будь-якого мобільного пристрою, щоб перевірити запам'ятовування або контролювати свої результати.

Таким чином, ви можете створити власний навчальний матеріал або завантажити власні частотні словники з текстових файлів, безкоштовно зберігати їх на хмарному сервері та вивчати мови з максимальною ефективністю.

Дуже ефективно вивчати частотні словники разом із основними реченнями. Запам'ятовування речень сформує у вашій свідомості готові моделі та зв'язки слів, за допомогою яких ви зможете вести діалог без пауз між словами, не думаючи про зв'язки слів і правильну побудову речень.

У додатках Lingocard ви можете знайти частотні словники будь-якої іноземної мови та першими вивчити найуживаніші слова в розмовній мові!